Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2013 10:38
galerie Olomoucká tragédie

Děsivá fakta o sebevraždě sourozenců: Anička (17) si před skokem zula a srovnala boty

Anička skočila z věže kostela svatého Mořice v Olomouci. - 2
Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Janeček
Dívka skočila z věže kostela

Olomoucí už několik dní otřásá příběh jedné z místní rodin. Minulý týden se tam skokem z věže rozhodla skoncovat se životem studentka Anička (17). O pár dní později spáchal sebevraždu i její psychicky nemocný bratr Petr (21). Nyní vyplouvají na povrch mrazivá fakta o dívčině smrti.

Anička studovala třetím rokem na olomouckém gymnáziu a učila se dobře. Zvrat nastal v době, kdy začala tíhnout ke stylu EMO. "Mívala období, kdy bývala docela problémová. Například když koketovala se stylem EMO a podobně. Protože to však vždy byla po stránce učení vynikající žákyně, tak její excesy nikdy nikdo jako neviděl,“ řekl deníku Blesk jeden z Aniččiných učitelů.

 

Dívka se na svou smrt prý pečlivě připravila. Než odešla z domu, nechala na stole všechny své doklady úhledně srovnané. Pečlivá byla dokonce i na věži kostela svatého Mořice. Chvíli předtím, než se rozhodla skočit, si sundala boty a úhledně je srovnala.

 

13

GALERIE: Anička skočila z věže kostela svatého Mořice v Olomouci

Zdroj: isifa/MAFRA/Petr Janeček

Anička skočila z věže kostela svatého Mořice v Olomouci. - 1

Hodnocení:

 

Před svou smrtí napsala Anička dopis na rozloučenou. "Život pro mě nemá cenu," stálo v dopise. Je možné, že dívka trpěla psychickou nemocí, stejně jako její bratr Petr. Ten bojoval se schizofrenií.

 

 

Petr se oběsil na půdě domu svého otce v den Aniččina pohřbu. Podle jeho známých byl často agresivní. "Moc jsme ho neznali. On byl podivín. Říkalo se, že když byl mladší, srazil v amoku matku ze schodů a dělal další, podobné věci. Říkalo se mu Omen," vypověděl člověk, který znal Petra z hospody.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ALARMUJÍCÍ! V ČR se denně chtějí zabít 3 děti!
Je sebevražda ospravedlnitelná?

kos TN.cz
Reklama