Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2014
žhářský útok

Do budovy úřadu v Jindřichově Hradci někdo hodil zápalnou láhev

Zápalná lahev
Zdroj: Mediafax

Neznámý muž vhodil dnes po poledni do budovy jindřichohradeckého městského úřadu zápalnou láhev. V chodbě způsobila malý požár, který zlikvidovali hasiči.

Podobný útok se stal v Jindřichově Hradci v sobotu, kdy muž vhodil zápalnou láhev k budově policie. Oba případy spolu mohou souviset, řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

V sobotu po vhození zápalná láhev nezačala v objektu policie hořet. "Kriminalisté vytipovali možného pachatele obou útoků. Jde o muže, který dnes z místa činu odjel pravděpodobně na kole," řekl Matzner.


 

Podle popisu muž měří 175 až 180 centimetrů, má štíhlou až střední postavu a černou bradku. Je mu 25 až 30 let, oblečen byl do černé mikiny s kapucí, dlouhých kalhot šedé barvy a u sebe měl černý batoh s červeným vrškem.

 

"Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Kdo z občanů si všiml osoby pachatele či něčeho podezřelého nebo mohl spatřit pachatele před útokem na budovu městského úřadu a policie nebo ho zahlédnout na útěku, ať ihned kontaktuje policisty na lince 158," uvedl Matzner.

čtk TN.cz
Reklama