Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2013 21:13
noční střelba

DRAMA V JIRKOVĚ: Muž unesl expřítelkyni a 2 týdny ji znásilňoval, policisté ho zastřelili!

Zdroj: TV Nova

Policisté v noci v Jirkově na Chomutovsku zastřelili muže, který držel rukojmí. Muž unesl svoji bývalou přítelkyni a 14 dní ji znásilňoval. Případ šetří i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Obrovské drama se odehrálo v noci na úterý v Jirkově na Chomutovsku. Muž (41) tam zřejmě neunesl rozchod se svou přítelkyní (33).


 Muž ji unesl a držel ji jako rukojmí. Žena si měla projít čtrnáctidenním peklem, během kterého ji expartner opakovaně znásilňoval. Na místo vyrazila policie, která se snažila ženu zachránit.


"Drama se odehrálo poblíž betonového koryta nedaleko Kyjické retenční nádrže. Na místě zasahovalo hned několik jednotek. Policie obehnala široké okolí páskou a varovala všechny, ať se k místu nepřibližují. Muž byl podle kriminalistů extrémně nebezpečný," říká reportér TV Nova.


"Policisté zásahové jednotky byli nasazeni k zadržení jednačtyřicetiletého muže podezřelého z několika závažných trestných činů násilného a mravnostního charakteru. Muž měl v tu dobu u sebe třiatřicetiletou ženu, kterou dva dny držel jako rukojmí. Při příjezdu policistů si chtěl podezřelý vynutit volný odchod a přitom s dlouhou sečnou zbraní v ruce vyhrožoval likvidací poškozené," uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová.


Policisté začali s mužem vyjednávat. Ten však ženu odmítal pustit. Ve chvíli, kdy jí začal zbraní ohrožovat, policisté použili zbraň a při zásahu únosce zastřelili.


"Podle policejního šetření byl jednačtyřicetiletý muž podezřelý z trestných činů znásilnění, zbavení osobní svobody, vydírání a braní rukojmí. Skutků se měl dopustit v posledních 14 dnech na Chomutovsku. Věc je nadále v šetření," doplnila mluvčí.
 


Případ už řeší i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). "Případ jsme si převzali. Je to standardní postup v případě, kdy dojde k zranění nebo úmrtí při policejním zásahu," vysvětlila mluvčí GIBS Radka Sandorová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ PŘEHLED: Kdy byl při zásahu policie usmrcen člověk

VÁŠ PŘÍBĚH: Chorobná žárlivost mě málem zničila!

Žárlí? Kdy to s ním radši skoncovat?

vrl tn.cz / ČTK