Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.10. 2011 14:07

Otec chtěl vysvobodit syna z věznice! Prorazil oktávkou bránu!

Zdroj: TN.cz

Dvojice mužů ve vozidle značky Škoda Octavia v noci na čtvrtek nacouvala do hlavní brány plzeňské věznice Bory, podařilo se jim překonat dvoje mříže a automobil zůstal stát na nádvoří uvnitř věznice. Pro Mediafax to potvrdila mluvčí věznice Jana Bartošová.

"Mohu potvrdit, že se tento čin skutečně stal, další podrobnosti k mimořádné události zveřejní vězeňská služba později," uvedla mluvčí Bartošová.

 PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVAPodle informací agentury Mediafax muži s vozidlem prorazili hlavní bránu a uvnitř průjezdu do areálu věznice projeli ještě jednou mříží, než zůstali stát na nádvoří věznice. Tam se na ně okamžitě sesypali ozbrojenci z vězeňské služby, kteří oba muže zadrželi. Údajně byli oba pod vlivem alkoholu. Zatím není jasné, zda se tímto způsobem pokoušeli osvobodit nějakého vězně, nebo zda se jednalo o zkrat způsobený v alkoholovém opojení.
 

"Ve chvíli, kdy stráž, která hlídá vstup do věznice, zaznamenala první náraz vozidla do brány, okamžitě informovala policii," řekla mluvčí. "Následoval druhý náraz a vozidlo projelo průjezdem na nádvoří věznice, kde už byli připraveni příslušníci vězeňské služby. Ti automobil obstoupili. Nedošlo ke střelbě, oba muži byli zadrženi bez použití zbraně," dodala s tím, že okamžitě byl informován ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), který ocenil profesionální a rychlý zásah vězeňské služby.
 

"Ve vozidle, které proniklo až před hlavní administrativní budovu věznice, nebyla nalezena žádná zbraň ani jiné předměty, které by mohly sloužit k ohrožení bezpečnosti věznice," dodala Bartošová.

 


Vězeňskou bránu se na místě podařilo do ranních hodin alespoň provizorně opravit. Vstup do věznice střeží několik policejních těžkooděnců se zbraněmi.

Podle informací agentury Mediafax měl za volantem automobilu, který pronikl do objektu věznice, sedět muž, který byl v Plzni souzen za pokus vraždy. Ve věznici si odpykává trest jeho syn, který byl v jiném případu rovněž odsouzen za pokus o vraždu. Policie zatím nepotvrdila, že by se muž tímto neobvyklým způsobem pokusil osvobodit jiného vězně.

Mluvčí policie Martina Kornadová uvedla, že o násilné vniknutí do areálu věznice Plzeň Bory se ve středu kolem deváté hodiny večer pokusili dva muži ve věku 52 a 48 let. "Oba mají trvalé bydliště hlášené v Plzni. V současné době prověřujeme motiv pachatelů, probíhají výslechy a zjišťují se další informace, trestní stíhání jsme proti konkrétní osobě zatím nezahájili," uvedla mluvčí Kornadová. Dodala, že škoda způsobená na vězeňské bráně i na automobilu činí 150 tisíc korun.

 

TN.cz