Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.8. 2010 19:58

Dvě ženy brutálně ubodaly zlatníka, dnes je čeká soud

Loňskou vraždu zlatníka začne v pondělí projednávat Krajský soud v Českých Budějovicích. Z neobyčejně brutálně provedeného činu jsou obžalovány dvě ženy, které svůj čin pravděpodobně plánovaly.

Tělo muže objevili rodinní příslušníci loni 15. prosince v bytě na českobudějovickém sídlišti Vltava.


"Trestný čin spáchaly dvě ženy z Táborska ve věku 38 a 43 let. Obě obviněné jsou rozvedené a pracovaly v nočním klubu na Táborsku. Jedna z nich znala mrtvého zlatníka z dřívějška, už pro ni šperky zhotovoval,“ uvedl před časem k případu krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Pachatelky se u zlatníka objednaly telefonicky, v osudný den je očekával. Muž měl dílnu ve svém bytě, kde vyráběl šperky a klenoty. Naposledy jej viděli živého podle policie 13. prosince, o dva dny později ho našli mrtvého.


Motivem brutálního činu byla loupež. Poté, co vražedkyně muže usmrtily mnoha bodnořeznými ranami na krku a na těle, ukradly z bytu šperky, zlato a peníze v řádech stovek tisíc korun. Část kořisti, kterou se ženy snažily prodat či prodaly, se policii podařilo zajistit.

 


Policisty překvapila mimořádná brutalita, s jakou vražedkyně svůj čin spáchaly. "Muže napadly nožem a způsobily mu mnohočetná bodnořezná zranění na hrudníku, rukách a především na krku. V době nálezu měl mít zlatník hlavu od těla téměř oddělenou. Zemřel po útoku na místě. Ženy si na místě činu počínaly velmi profesionálně, z místa vraždy také odnesly nůž, kterým zabíjely.

 

Kriminální minulost přitom ženy nemají. Jedna z nich měla drobný záznam za nenásilný čin, druhá byla bez záznamu. Oběma pachatelkám hrozí 12 až 15 let vězení, nebo výjimečný trest.

 

Policisté na jihu Čech neregistrovali za poslední nejméně čtyři roky případ, kdy by vraždila žena. Výjimkou je stále částečně nevyřešený případ z roku 2007 podnikatele Miroslava Rajtmajera z Písku, kterého měla údajně omámit a uškrtit jeho manželka. Tělo pak po skoro po dvou měsících našli policisté v Orlické přehradě. Soudní jednání ale před více jak rokem senát odložil, protože se nepodařilo zjistit přímé důkazy a zatím kriminalisté nenašli ani údajného komplice.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.
 

Mediafax
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?