Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2009 21:20

Eskalátor připravil dítě o prsty. Otec: Byl to šok

Zdroj: TV Nova

Sedmiletý chlapec jel s otcem a sestrou do kina. Na pojízdných schodech pražského metra ale pro něj začaly krušné chvíle.

Noha se sedmiletému chlapci do eskalátoru zaklínila v pátek večer ve stanici metra trasy B na Václavském náměstí.


"Jeli jsme v 19:25 hodin do kina. Na Můstku jsme sjížděli po eskalátoru dolů. Na konci se ozvala rána a synovi to vtáhlo nohu," popsal otec dítěte Denis Gaidoš.


Anketa

Bojíte se jezdit na eskalátorech v metru?

Hlasovalo 6048 lidí.
K události okamžitě vyjeli hasiči. Chlapce vyprostili a záchranka ho převezla do nemocnice na Vinohradech. "Jsem se synem na plastické chirurgii, z pravé nohy mu museli lékaři amputovat tři prsty," dodal Gaidoš.


"Prsty se nepodařilo zachránit. Stav chlapce je už stabilizovaný," sdělila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková. Dítě ovšem pravděpodobně čekají další operace.


Jeho otec věří, že se po úrazu brzy zotaví. Nástup do první třídy ale bude muset oželet.


Nehodu mu nikdo nedokázal vysvětlit


Dítě jelo v době úrazu tři schody před otcem. "Jak se to stalo, vůbec nevím. Syn měl na nohou botasky bez tkaniček. Nikdo mi to zatím nedokázal vysvětlil," dodal smutný rodič. Nehodu připisuje závadě na schodišti.


Technickou závadu ředitel Dopravního podniku Martin Dvořák odmítá. Podle něj eskalátory musejí splňovat ze zákona pravidelné kontroly.


Eskalátor ještě v sobotu stál. "Podle zjištění v tomto konkrétním případě nedošlo k žádným technickým odchylkám od běžného standardu," řekl mluvčí pražského Dopravního podniku Ondřej Pečený. Na otázku, zda jde o běžnou situaci, odpověděl, že k zaklínění dětí občas dochází, k amputacím prstů ale jen výjimečně.


Denis Gaidoš očekává, že ho dopravní podnik kontaktuje. Pokud ne, ozve se podniku sám. Nechce, aby se podobná věc stala dalším dětem. O odškodném neuvažuje.


Další úrazy na eskalátorech


Naposledy eskalátory poranily prst na noze desetiletému dítěti na náměstí Republiky poslední červencový den. Více TADY.


Zhmožděnou nohu měl také šestiletý chlapec, kterému eskalátor zachytil nohu na Národní třídě v září loňského roku. Kluk skončil v nemocnici.


12. září 2007 ošetřili pražští záchranáři šestiletou dívku, která strčila ruku pod pás eskalátoru. Přišla o článek ukazováčku.


Několik rad odborníků, jak se chovat na eskalátorech:


Ujistěte se, že se vaše boty nebo boty dětí nedotýkají bočních lišt eskalátorů.


Přidržujte se zábradlí. Malé děti držte za ruku, aby v případě trhnutí nebo zastavení neupadly. Kontrolujte po celou dobu jízdy.


Nesedejte si na schody, zábradlí, nebo na boční stěny. Hrozí nebezpečí pádu nebo zachycení části oblečení či těla.


Nikdy nedovolte komukoli si na eskalátorech hrát.


Kočárky, chodítka nebo vozíky je lépe přepravovat výtahem.


Eskalátor je pohyblivé zařízení. Nezůstávejte bez důvodu v jeho blízkosti. Zachováváte tak bezpečnost svou i ostatních.


Podívejte se na reportáž


 

hav s přispěním Veroniky Forejtové TN.cz

Diskuze

10.9. | 08:44 kaseneska1
0
Náhlasit nevhodný komentář
zuzanou1981 tvá inteligence plně vypliva z tve clanku a co ze se tak zastavas dopravniho podniku tam snekym chodis.Myslim ze je to proste nahoda rodic se muze snazit sebe vic ohlidat dite ale stejnak se mu nekdy stane nejaka nemala vec.Dnesni děti jsou mozna hrozny ale vzpomen te si co o vas rikala ...
29.8. | 23:18 Vladimír gryz
0
Náhlasit nevhodný komentář
Coolaku ty jsi kokot!!!!!!
28.8. | 23:25 Petr Drastík
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já nechápu názory lidí, kteří tvrdí, že ho měl více hlídat to až půjde sám do školy tak s ním má jezdit pořád za ruku aby se mu něco nestalo??? Tady jde o to, že se takováhle věc prostě stávat nemůže už vidim jak tady píšete jak jsou vaše 6 leté děti tak vychovaný a jezdí přesně jak se to píště v ...
27.8. | 21:00 barbora vesela
0
Náhlasit nevhodný komentář
Měl si svého syna lépe hlídat.
24.8. | 09:31 Olga Průšová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Se zuzanou1981 naprosto souhlasím,je to především věc rodičů,měli by své parchanty hlavně hlídat a usměrňovat.Vždyť jak se ty děti,většina z nich,chovají je do nebe volající.Ale je to celé o výchově.Jak se chovají rodiče tak se chovají i děti.Třískat oboje,rodiče i děti.
23.8. | 09:58 agnesv
0
Náhlasit nevhodný komentář
po této další špatné zkušenosti by se konečně mělo stímto problémem něco dělat a né jako vždy to zamést pod koberec /jako se vše v tomto státě dělá/.sama mám malé dítě/2 roky/ a ráda malá jezdí po eskalátoru,jelikož je to nová zábava, a když na stanici křižíkova máme jen eskalátor do půlky a pak ...
23.8. | 07:58 kattie888
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na jednu stranu uznávám, že stav dopravních prostředků a vybavení dopravního podniku je příšerný, ale to snad všichni víme, takže když jedu s dítětem, tak z něj nespustím oči. Jak je možné, že byl ten kluk tři schody pod otcem? A jak je možné, že otec neví jak se to stalo? Až se prokáže, že je to ...
22.8. | 23:07 luckaziky
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ahoj,je mi 37 a mám podobnou zkušenost jako tento chlapec. Jako 6.ti leté mi skončila noha při vystupování v eskalátorech v Bílé Labuti. Nohu jsem zvedala a chtěla vyskočit,ale nějak tam "vjela"Táta stál za mnou tak mě ji vytáhl. Řekli mi,že tam byly odlomené ty zoubky. V mých ...
22.8. | 22:10 rarad
0
Náhlasit nevhodný komentář
pro zuzana1981_pokud je cislo za tvym nickem tvuj rocnik, tak bys mela mit rozum hlavne ty, ale ten se bohuzel nedostavil,myslim, ze nemas deti, jinak bys nemela takhle hloupe nazory,...
22.8. | 22:08 rarad
0
Náhlasit nevhodný komentář
pro zuzanu1981_ty jsi taky dobra krava blba,....