Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2009 18:41

EXKLUZIVNĚ: Policie našla vrahy mladé stopařky. Po 3 letech

Natalia Maria Chaloupková
Zdroj: oficiální zdroj
Ze smrti mladé stopařky Natálie Marie Chaloupkové byli obviněni tři muži.

Policie dopadla tři muže, kteří jsou podezřelí z vraždy 16leté stopařky. Zemřela před třemi lety.

V těchto dnech policie obvinila z vraždy studentky Natálie Marie Chaloupkové tři muže. Dva z nich poslal královéhradecký soud ve středu odpoledne do vazby. Třetí už za mřížemi je za jiný zločin.


Jeden z podezřelých se policii k hrůznému činu přiznal. Bude pravděpodobně svědčit proti komplicům. Všem třem hrozí za vraždu až doživotní vězení.


Šestnáctiletá Natálie Marie Chaloupková vyrazila 5. října 2006 kolem 11. hodiny dopoledne z České Třebové do Litomyšle k zubaři. Domů k rodičům v Ústí nad Orlicí se už nikdy nevrátila.


Osudný stop


Na kontrolu rovnátek přišla ještě v pořádku. Dokonce odtud ještě kolem druhé odpoledne volala kamarádce, že je na cestě domů. V tu chvíli ale stopa mladé dívky končí. Její mobil byl od té chvíle nedostupný.


Vše směřovalo k tomu, že se dívce stal osudným autostop, který ráda využívala. V posledním telefonátu kamarádce totiž řekla, že domů se dostane právě tímto způsobem. Policisté okamžitě po oznámení zmizení mladé dívky vyhlásili pátrání. To bylo ale dlouho bezvýsledné a žádné nové informace ani stopy se nedařilo vyšetřujícím policistům získat.


"Na podzim roku 2006, kdy se nevrátila domů, jsme prohledali okolí hlavních silnic směrem na Českou Třebovou a Ústí nad Orlicí. Bohužel jsme nic nenašli,“ vzpomínal Dušan Schlögel ze svitavské kriminální policie v lednu 2008.


Tělo našli myslivci


Do pátrání se zapojili i spolužáci Natálie, kteří rozesílali e-maily s prosbou o pomoc při jejím hledání. Bezvýsledně.


V sobotu 6. prosince 2008 vyrazili myslivci z obce Sloupnice na Orlickoústecku na hon. Místo lesní zvěře však u malého lesního rybníčku našli lidské ostatky. Nález okamžitě hlásili místní policii, která začala případ vyšetřovat.


Testy DNA následně prokázaly, že se jedná o tělo dva roky pohřešované studentky. Pitva potvrdila, že zemřela násilnou smrtí, pravděpodobně uškrcením. Policie tedy začala případ vyšetřovat jako vraždu.


Rok poté dopadla pravděpodobné pachatele. Jejich motiv zatím není znám, stejně jako to, jak mohli po tak dlouhou dobu unikat. Policie zatím nechce případ blíže komentovat.

s přispěním Filipa Pultara tn.cz / hru