Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2011 00:02

TÁTA TO ZACVAKÁ! Bém zaplatí za syna opravu kašny

Náklady na opravu zničené kašny na pražském Uhelném trhu zaplatí exprimátor Pavel Bém. Ve skupince vandalů byl sobotní noci totiž i jeho syn Jáchym, který se vážně zranil.

Mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková uvedla pro ČTK, že radnici už se ozvala restaurátorská firma objednaná exprimátorem. Výzdoba kašny je podle pražských památkářů kopií ze 70. let minulého století, nemá tedy historickou hodnotu.Podle Blažkové firma radnici slíbila, že kašnu opraví. "Škodu zaplatí otec (Pavel Bém, pozn.red)," dodala.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z NOČNÍCH TELEVIZNÍCH NOVIN TV NOVA:Jan Kněžínek z magistrátního odboru památkové péče řekl, že originál sochařské výzdoby kašny je uložen v lapidáriu Národního muzea. Galerie hlavního města má podle něj odlitky, podle kterých je možné sochy znovu vysekat.PSALI JSME:
Syn exprimátora Béma: HROZÍ MU AMPUTACE RUKY! Spadl ze sochy, je v umělém spánku!

Bémův dvacetiletý syn při poškození kašny utrpěl těžké poranění obou rukou, podle deníku Aha! mu hrozí amputace jedné ruky. Případ vyšetřuje policie. Mluvčí pražské policie Jana Rösslerová dnes ČTK řekla, že policie čeká na lékařskou zprávu a vyčíslení škody ze strany odboru památkové péče. Zraněného mladíka navíc zatím policisté nemohli vyslechnout, protože byl v umělém spánku, uvedla.

tn.cz / ČTK