Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2012 21:29
Záchranáře zavolali pozdě

Nehorázný hyenismus! Zloději ve Žďáru okradli umírajícího muže

Zdroj: TV Nova

Případ lidské zrůdnosti odhalili žďárští kriminalisté. Dva mladíci v centru města okradli umírajícího muže. Teprve s jeho penězi v kapse zavolali záchranku. Bohužel pozdě.

Staršímu muži se v neděli odpoledne v centru Žďáru na Neumannově ulici udělalo špatně, na autobusové zastávce si proto přisedl na lavičku ke dvěma mladíkům. Ty pak poprosil, aby mu zavolali záchranku. Jenomže čtyřiadvacetiletý a o tři roky starší muž kolabujícího člověka místo toho okradli o peněženku a mobilní telefon. "Muži si nejdříve mysleli, že pán je opilý a využili jeho bezvědomí k tomu, aby mu odcizili peněženku a mobilní telefon,“ potvrdil policejní mluvčí Martin Dušek.

 

Teprve pak se v nich zřejmě hnulo svědomí a tak zavolali záchrannou službu. "Oba poškozenému poskytovali první pomoc podle pokynů operátorky tísňové linky až do příjezdu lékaře,“ dodal mluvčí. Že si ale přivlastnili jeho věci už nepřiznali.  Že nejde o hrdiny, kteří pomohli umírajícímu, se ukázalo až později. "Odcizení peněženky a mobilního telefonu policisté ve spolupráci s kriminalisty objasnili na základě prověřování celé věci, kdy zjistili, že výše uvedené věci měl mít poškozený v době úmrtí při sobě,“ vysvětlil Dušek.

 

Muž i přes veškerou snahu o oživovací pokusy zemřel, příčinou bylo podle lékařů srdeční selhání. "Čtyřiadvacetiletého a sedmadvacetiletého muže ze Žďárska policisté podezírají ze spáchání trestného činu krádeže. Odcizené věci se podařilo policistům zajistit kromě finanční hotovosti ve výši 300 korun, kterou již stačili pachatelé utratit,“ řekl policejní mluvčí. Navíc se ukázalo, že starší z mužů byl již v minulosti za trestný čin krádeže odsouzen. Nyní mu hrozí až tříleté vězení. Mladší může být potrestán trestem odnětí svobody až na dva roky.

tn.cz / dv
Reklama