Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.5. 2009 18:25

Turek a Škrla z kuřimské kauzy v pátek nastoupili do vězení

Zdroj: Televizní noviny

Turek a Škrla z šestice odsouzených z kuřimské kauzy týraných bratrů nastoupili v pátek odpoledne do věznice.

Turek a Škrla z kuřimské kauzy nastoupili v pátek odpoledne do vězení. Turek před brány věznice dorazil až po Škrlovi, za mříže nepospíchal a nechal to až na třetí hodinu odpoledne, v chládku si odsedí pět let. Jan Škrla si za mřížemi odpyká sedmiletý trest.


Turek se naší reportérce svěřil, že poslední čas na svobodě strávil se svou rodinou, která jeho zatčení nese velice těžce, hlavně jeho devítiletý syn, který nechápe proč tatínek musí do vězení. 

Turek naší reportérce před věznicí tvrdil, že za týráním dvou malých chlapců je něco daleko většího. Do případu jsou podle něho namočeny významné osobnosti z řad politiků i státních orgánů. Svoji vinu jednoznačně popřel a svůj nástup do vězení chápe jako obrovskou křivdu, nebo dokonce spiknutí.


Turek i před soudem tvrdil, že se na týrání dětí nepodílel, jen prý Kateřině Mauerové zapůjčil klece, ve kterých byli malí hoši vězněni. Záhadná postava, která stojí v pozadí kuřimské kauzy, Josef Škrla zůstává stále nezvěstný.

Další čtyři ženy, které se na týrání a věznění dětí podílely, si už svůj trest za mřížemi odpykávají. Barbora Škrlová, která vystupovala v roli Aničky, byla odsouzena celkem k pěti letům vězení. Více TADY.


Verdikt jí definitivně potvrdil olomoucký soud v dubnu. Rok trestu si ale jedna z hlavních protagonistek kuřimské kauzy už odbyla ve vyšetřovací vazbě.

Podívejte se na sestřih z kuřimské kauzy


Barbora Škrlová dostala mírnější trest než většina ostatních obviněných. Matka týraných chlapců Klára Mauerová dostala devítiletý trest, její sestra Kateřina, která mučení iniciovala, si odsedí osm let. Více TADY. Bratr Škrlové Jan a Hana Bášová dostali sedm let.

Barbora Škrlová na detektoru lži


Strádaní malých sourozenců ukončila náhoda. Jednomu z obyvatel Kuřimi se na videochůvičce objevily záběry ze sousedního domu, na nichž byl malý chlapec svázaný v komoře. Postupně se ukázalo, že skupina obviněných chlapce a jeho bratra dlouhodobě týrala. Děti trpěly v malých klecích, byly bity. Jejich trýznitelé je pálili cigaretami a topili v lavoru s vodou.

sn s přispěním Kateřiny Pichalové TN.cz