Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.11. 2011 08:36

Kotrouš měl označené peníze, když ho zatýkali

vladimír Kotrouš
Zdroj: Mediafax
Vladimír Kotrouš má problém - ilustrační foto

Bankovky z úplatku, kvůli kterému detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v pátek zadrželi šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše, měly policejní označení. Informovala o tom v sobotu televize Nova.

Kotrouš je nyní v cele předběžného zadržení. Řediteli pražských strážníků v cele předběžného zadržení (CPZ) zatím plyne osmačtyřicetihodinová doba, po kterou jej lze ze zákona zadržovat. Doba mu končí v nedělních odpoledních hodinách a pak mu policie na základě výsledků vyšetřování sdělí obvinění, nebo nikoliv.


PSALI JSME:

POLICEJNÍ RAZIE: Šéfa pražských strážníků vytáhli z auta! Kvůli úplatkům!


 

V případě, že Vladimír Kotrouš obviněn bude a vyšetřovatel navrhne přílušnému soudci návrh na vazební stíhání zadrženého, soudce pak musí do čtyřiadvaceti hodin o případné vazbě rozhodnout.
 

Podle důvěryhodných zdrojů Mediafaxu se Vladimír Kotrouš zatím nachází v CPZ na pražském Perštýně, kde má ÚOOZ jednu ze svým služeben.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Pražským strážníkům Kotrouš šéfuje od roku 2002 a je přímo podřízen primátoru metropole Bohuslavu Svobodovi. "Vyčkám na podrobnosti o této události a předpokládám, že pokud bude informace médií potvrzena, okamžitě bude pan ředitel postaven mimo službu. Popřípadě s ním bude okamžitě rozvázán pracovní poměr," uvedl primátor.
 

Prozatímním řízením pražské městské policie byl z titulu služebního řádu automaticky pověřen náměstek ředitele Ludvík Klema. "Výkon služby není ničím narušen," uvedl Klema.

 

krt tn.cz / Mediafax