Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2010 06:50

Krajský soud v Praze vynese rozsudek nad pirátem z D1

Senát pražského krajského soudu vynese v pondělí rozsudek nad Lubošem Lacinou, který je obžalován z toho, že v březnu vytlačil z dálnice D1 osobní auto se dvěma mladými lidmi. Vysokému manažeru plzeňské firmy hrozí až dvanáct let vězení.

Soudní proces začal ve čtvrtek výslechem obžalovaného i svědků, a v pátek pokračoval výpověďmi znalců z oboru psychologie, psychiatrie a dopravy, a následně čtením listinných materiálů.

 

 

Poté soudní senát s předsedou Ivem Zelinkou jednání přerušil a odpoledne zamítl návrhy na doplnění dokazování. "Nedomníváme se, že nabídnuté návrhy by mohly přinést nová fakta," odůvodni rozhodnutí předseda senátu.
V pondělí budou předneseny závěrečné řeči a pak soud vynese rozsudek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

AUDIO: Muž oznamuje nehodu manažera na D1

 

Celá událost se stala na 24. kilometru směrem na Prahu, kdy Lacina měl neurvale reagovat na způsob jízdy mladé řidičky mazdy, která právě předjížděla kamion. Obžalovaný ženu se svým vozem Škoda Superb dojel, údajně se ji snažil blikáním a troubením donutit, aby mu uvolnila cestu.

 

Když řidička předjíždění dokončila a zařadila se do pruhu před kamion, superb do ní z boku najel a vytlačil ji z dálnice. Mazda vylétla do pole, několikrát se přetočila přes střechu a narazila do stromu. "Neexistuje žádný důvod, proč bych to s přímým úmyslem udělal. Samozřejmě se za to, co se stalo, všem omlouvám," řekl obžalovaný před soudem.

 

Jeho počínání ale hodnotil poněkud jinak svědek, tedy spolujezdec šestadvacetileté řidičky. "Gestikuloval na nás zdviženým prostředníkem, možná sice nekřičel, ale jeho výraz byl velmi sugestivní," uvedl při výslechu.

 

Lacina pracoval jako manažer Plzeňského Prazdroje, vedení firmy mu ale kvůli incidentu pozastavilo výkon funkce. Později se s Lacinou dohodlo na návratu do práce vzhledem k presumpci neviny.
Policie muže obvinila z úmyslného ublížení na zdraví.
 

Mediafax