Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.3. 2012 21:44

Léčitel podvodník si nechal platit sexem! Podvedl téměř 20 žen

Na sociálních sítích řádil podvodný léčitel. O rakovině přesvědčil i zcela zdravou ženu, kterou donutil, aby mu za léčení platila sexem!

Pražským kriminalistům se přihlásilo již 16 žen, které měl podvodný léčitel rakoviny Jan Jáno z Chomutovska připravit o více než dva a půl milionu korun. Mediafaxu to ve středu potvrdila mluvčí policie Eva Kropáčová s tím, že ženy pocházejí z celé republiky.

 

Jak Mediafax informoval, policisté 43letého muže zadrželi v polovině ledna, kdy zjistili, že nejméně čtyři ženy "léčil" z rakoviny, přičemž jedna z nich byla naprosto zdravá. Podvodník se minimálně od poloviny loňského roku seznamoval přes sociální sítě se ženami, mezi nimiž byly některé velmi vážně nemocné.

 

"Domluvil si s nimi schůzku, na které již od počátku poukázal na to, že je léčitel. Díky velmi suverénnímu a věrohodnému vystupování je dokázal přesvědčit k léčbě, kdy jim sliboval zlepšení zdravotního stavu a úplné vyléčení nádorů," poznamenala mluvčí s tím, že při každé schůzce muž požadoval odměnu v řádech desítek tisíc korun, o které tvrdil, že předá na charitu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie zatkla falešného doktora. Za statisíce léčil rakovinu

 

Policisté začátkem března rozšířili obvinění muže o podvod podle čtvrtého, těžšího odstavce, ale stále je obviněn i z trestných činů znásilnění a obchodování s lidmi. V případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Při výslechu ale obviněný popíral, že by z žen lákal peníze.

 

Zcela zdravou dívku, která také podlehla jeho manipulaci, pak dokonce za své léčitelské služby nutil platit sexem, protože žádné peníze již neměla. "Dívku vzhledem k obavám o zdravotní stav uvedl do takového stavu psychické bezbrannosti a závislosti, že nebyla schopna klást odpor. Dokonce jí vyhrožoval, že jestliže nebude plnit jeho pokyny, rozhýbá jí nádor v těle a ona do druhého dne zemře," popsala praktiky samozvaného léčitele mluvčí.

 

Po zveřejnění případu se pražským kriminalistům začaly hlásit další podvedené ženy z celé republiky. Zatím se přihlásilo šestnáct poškozených žen, u kterých policisté nakonec zjistili, že většinou byly zcela zdravé. Samozvaný léčitel je stíhán vazebně.

klab tn.cz / Mediafax
Reklama