Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2009 18:55

Lékaři přišili chlapci useknutou ruku. Palec ale chybí

Zdroj: TV Nova

Otec přejel dvouletému synovi ruku sekačkou, list mu ji amputoval v zápěstí. Chlapec podstoupil několikahodinovou operaci, přišel ale o palec.

Doktoři z vinohradské nemocnice  ve středu ve večerních hodinách přišili zpět dvouletému chlapci ruku, kterou mu otec nechtěně přejel elektrickou sekačkou a amputoval ji v zápěstí.
 

Podle prvotních informací se dítěti daří dobře. “Operace probíhala skoro celou noc a byla úspěšná, ale lékařům se nepodařilo zachránit palec, proto se povedla jen částečná replantace. Musíme ale ještě pár dní počkat, na prognózu je ještě brzy. Clapec byl po operaci převezen zpět do motolské nemocnice na ARO, “ řekla mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková s tím, že amputace jsou nejčastější především u horních končetin. "Většinou se jedná o prsty, pak teprve o celé končetiny, " dodala. Do dvou týdnů bude podle ní možné říci, zda se operace skutečně podařila a chlapec bude mít ruku v pořádku.


PODÍVEJTE SE, JAK SE PŘIŠÍVAJÍ AMPUTOVANÉ KONČETINY.


"Lékaři zatím chlapce udržují v umělém spánku na přístrojích. Jeho stav je stabilizovaný a nadále zůstává v nemocnici na ARO," uvedla odpoledne mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová.

 

Neštěstí se stalo ve středu kolem páté hodiny večer v Husí Lhotě na Mladoboleslavsku. Sekačka na trávu amputovala dítěti zápěstí ve chvíli, kdy chlapec upadl na zahradě na zem a otec mu s ní přejel přes prsty. Těžce zraněného syna proto okamžitě naložil i s useknutou rukou do auta a vydal se do nemocnice.
 

Mezitím volal záchrannou službu, která se rozhodla převézt dítě vrtulníkem do motolské nemocnice. Záchranáři mu ještě ve vrtulníku podali analgetika. Nakonec chlapec skončil ve vinohradské nemocnici na plastickém oddělení. Podrobnosti si přečtěte ZDE. 

 

 

Podívejte se na video
 

mar s přispěním Jaroslava Kasnara TN.cz