Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2014
Nové kolo

Lukáš Nečesaný dostal za pokus o vraždu kadeřnice znovu 16 let

Lukáš Nečesaný
Zdroj: TV Nova

Hradecký krajský soud dnes poslal na 16 let do vězení Lukáše Nečesaného za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Soud tak potvrdil svůj verdikt z letošního ledna.

Dnešní rozsudek není pravomocný, Nečesaný se proti němu odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na podání odvolání. Původní rozsudek vrátil k novému projednání vrchní soud. Mladík vinu popírá.


Podle spisu mladík ženu napadl loni 21. února v kadeřnictví těsně před koncem pracovní doby. Poté co ji opakovaně udeřil kladivem do hlavy, jí ukradl doklady a více než 10.000 korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn, život jí zachránili lékaři hradecké nemocnice. Obžalovaný, který je stále ve vazbě, tvrdí, že se chtěl v kadeřnictví ostříhat, žena ale provozovnu už zavírala, a tak odešel. Napadena musela být podle něj až poté a s útokem prý nemá nic společného.


Předseda senátu Jiří Vacek dnes řekl, že senát hradeckého soudu je i po doplnění dokazování přesvědčený, že se skutek stal a že pachatelem je obžalovaný. Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes po vynesení rozsudku řekla, že soud provedl v podstatě veškeré důkazy, které navrhovala obhajoba.


Obhájci navrhli zprostit Nečesaného obžaloby, ve svých závěrečných návrzích uvedli, že policie nepracovala objektivně a profesionálně. Podle nich také chybí přímý důkaz, že útočil obžalovaný. Vinu dnes znovu odmítl i Nečesaný. "Nevidím důvod, proč bych měl být odsouzen za něco, čeho jsem se nedopustil," řekl soudu.


Během dnešního hlavního líčení zaznělo jméno Vítězslav Mádle, který by podle anonymního podání mohl mít na trestném činu podíl. "Bylo zjištěno, že tato osoba neodpovídá popisu pachatele a nemá se skutkem nic společného," řekla Faltusová.


Otec obžalovaného, ředitel liberecké nemocnice Luděk Nečesaný, odešel z jednací síně po skončení dokazování s bouchnutím dveří a výkřikem: "To snad není pravda." Nečesaný už dříve podal trestní oznámení na postup vyšetřovatelů, kterým se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.

tn.cz / ČTK