Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.6. 2012 21:25
úžasná odvaha

Malý hrdina (8) na Olomoucku vynesl sestřičku (2) z hořícího domu

Zdroj: TV Nova

Malý chlapec z Olomoucka zachránil svou malou sestřičku před požárem. Když uviděl, jak v kuchyni hoří, rychle vynesl holčičku ven z domu.

Velkou odvahu prokázal malý chlapec ze Slatinic na Olomoucku. V kuchyni jejich domu začalo hořet. Když viděl svou malou sestřičku mezi plameny, vzal ji do náruče a rychle ji vynesl z domu. Oheň vznikl zřejmě kvůli zapnuté plotně. Informoval o tom mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
 


 

Štiplavý kouř přiměl malého chlapce zjistit, co se v domě děje. V tu dobu byla doma také jeho mladší sestřička. Když zjistil, že v kuchyni hoří, neváhal a okamžitě ji vynesl před dům do bezpečí a utíkal přes ulici zavolat pomoc. Kolemjdoucí pak velmi rychle odpojili elektřinu a plyn a pokusili se požár uhasit.
 


 

Požár byl nahlášený na tísňovou linku včera krátce po jedné hodině po poledni. Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Námeště nad Hanou. Během chvíle dostali oheň pod kontrolu. Jak říkají i sami hasiči, bylo to i díky tomu, že s požárem začali ihned bojovat také sousedi. Na místo dorazila také jednotka profesionálních hasičů z Olomouce.
 

Hasiči dům také důkladně odvětrali pomocí přetlakové ventilace.  "Důležité bylo také dům zkontrolovat a vyloučit tak přítomnost dalších osob uvnitř domu,“ řekl mluvčí.
 

Malému chlapci za jeho hrdinství hasiči předali jako vyznamenání plyšovou hračku. Ocenili, jak rychle reagoval a pomohl mladšímu sourozenci. Obdiv hochovi patří také za to, jak rychle potom zavolal pomoc.
 

Hasiči vozí hračky s sebou na všech výjezdových vozidlech. Když jsou na místě požáru malé děti, jsou často velmi rozrušené a mají nepříjemné zážitky. Hračky pomáhají k jejich uklidnění.

cob tn.cz / Mediafax
Reklama