Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2013 10:47
profil tajemství šíleného muže

Masový vrah z Frenštátu a zabiják malých dětí Antonín B. pracoval jako DOZORCE

Zdroj: Televizní noviny

Výbuch domu, po kterém zemřelo pět lidí včetně tří dětí, má na svědomí Antonín Blažek (†62), který při výbuchu sám zemřel. Podle výpovědí sousedů měl Antonín Blažek dluhy a hrozilo mu vystěhování. Podle hesla "Když ne já, tak nikdo!“ nechal dům vyletět do povětří.

Antonín Blažek byl ve Frenštátě pod Radhoštěm všeobecně známou postavou. Podle vyjádření místních to byl velký podivín, který si na něco neustále stěžoval. Žil v bytě se svou ženou, kterou měl večer před výbuchem vyhodit z bytu. Živil se prý vylepováním plakátů po okolí a měl vážné finanční problémy. Podle MF Dnes dříve pracoval jako dozorce.

 

Na byt, ve kterém bydlel, byla vypsána exekuce a Antonína Blažka měli v pátek dokonce vystěhovat. "Byl to opravdu podivný patron, s nikým se moc nebavil. Spíše kolem něj byly pořád nějaké problémy. Okna v bytě měl zalepená, takže nebylo ani vidět dovnitř,“ popsal jeden ze sousedů, který si přál zůstat v anonymitě, podivný způsob života Antonína Blažka.

 

 

Co ho k šílenému útoku, který se možná dá označit i za masovou vraždu, vedlo? Právě zmíněné exekuce. Pan Antonín se totiž odmítal vystěhovat a podle hesla: "Když ne já, tak nikdo!“ se rozhodl bohužel jednat.

 

Podívejte se v galerii na fotografie trosek domu, který zdemoloval výbuch plynu:

13

Takto hořel dům ve Frenštátě

Zdroj: došlo mailem

Oheň ve Frenštátu - 3

Hodnocení:

 

Podle dostupných informací měl rozmístit po domě několik lahví s plynem a zabarikádovat dveře domu, aby se nikdo nemohl dostat ven.
 

Při instalaci amatérského výbušného zařízení však pravděpodobně udělal nějakou chybu a exploze přišla dříve než očekával. To se mu stalo osudným. Z jeho těla podle vyjádření vyšetřovatelů, kteří ohledávali místo výbuchu, nezbylo skoro nic.

 

 

 

 

Podívejte se na reportáž z Poledních televizních novin o tragickém výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm:

 

s přispěním Elišky Gmiterkové tn.cz / hru