Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2011 09:02

Měl pomáhat a chránit, místo toho s kumpány PŘEPADL PODNIKATELE!

Ilustrační foto

Ze zvlášť závažného zločinu loupeže je podezřelý policista z Chomutova a další čtyři muži, kteří v dubnu přepadli a oloupili podnikatele z Mostecka.

Policisté je zadrželi, jeden z dalších zadržených mužů je bývalým policistou, řekla v pondělí Mediafaxu mluvčí inspekce Radka Sandorová.

"Pachatelé ve večerních hodinách pod záminkou koupě zboží odlákali na odlehlé místo v Chomutově podnikatele z Mostecka.

Když na domluvené místo podnikatel společně s dalším mužem přijel, byli přepadeni čtyřmi muži oblečenými do policejních uniforem, tři z nich byli maskováni kuklou. Pachatelé předstírali policejní zásah," dodala mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
RAZIE NA PEDOFILY! Zatýkalo se za dětské porno...

Za pomoci dvou střelných zbraní donutili lupiči vystoupit oba poškozené z vozidla. Poté je povalili na zem, přes hlavu jim přetáhli plátěné pytle, ruce svázali lepicí páskou a následně odvezli do lesa, kde je ve vozidle ponechali.

"Se zbožím přesahujícím hodnotu 200 tisíc korun finanční hotovostí kolem 15 tisíc korun pachatelé z místa odjeli," dodala Sandorová.

Policistu z hlídkové služby Chomutovského oddělení zadrželi pracovníci inspekce, další čtyři pachatele zatkli kriminalisté.

Okresnímu státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelého policisty i dalších čtyř pachatelů. Státní zástupce návrhy akceptoval.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
Velká policejní razie drtila i české počítačové piráty


"Ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Ústeckého kraje byl o protiprávním jednání svého podřízeného informován," ukončila mluvčí.

V případě odsouzení hrozí pachatelům až dvanáctiletý pobyt ve vězení.

Mediafax