Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.2. 2012 13:13

Mladík chtěl krást železo, tak vylezl na lokomotivu. Zasáhl ho výboj!

ilustrační foto

Asi devatenáctiletého mladíka v sobotu večer vážně zranil elektrický výboj z troleje, když se pohyboval po odstavené lokomotivě na nádraží v Hořovicích. Těžce popáleného muže musel do nemocnice transportovat vrtulník letecké záchranné služby.

K výboji došlo právě ve chvíli, když se muž se pohyboval po střeše lokomotivy montážní soupravy, která byla odstavena v blízkosti nádraží. Na místo okamžitě vyrazila záchranná služba, policie i hasiči.
 

PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY ZÁCHRANÁŘŮ:
 


 

"Došlo zde k zasažení osoby elektrickým proudem. Osoba byla po ošetření předána záchranné službě a poté transportována vrtulníkem do Prahy do nemocnice," řekl Mediafaxu velitel zasahujících hasičů SŽDC Plzeň Václav Strejc s tím, že bližší okolnosti případu jsou předmětem vyšetřování policie a drážní inspekce. V okamžiku zásahu bylo podle jeho slov v troleji napětí o síle 25 tisíc kilovoltů.
 

Podle policistů se s největší pravděpodobností jednalo o zloděje, který se z lokomotivy pokoušel ukrást drahé kovy.

ČTĚTE TAKÉ:
Dráhy si posvítí na zloděje! Koleje bude hlídat ochranka

 

Podobný případ se na hořovickém nádraží udál v polovině září loňského roku, kdy na střeše jednoho z vagonů, rovněž po zásahu elektrickým proudem z troleje nad železnicí uhořel zhruba padesátiletý muž.

tn.cz / mediafax / gar
Reklama