Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2011 16:02

MSTA! Porvali se v metru. TEĎ policie obvinila chuligány z výtržnictví!

Čtyři mladíci, které na začátku května zachytily kamery při brutálním útoku na cestujícího v pražském metru, se přihlásili na policii. Všichni byli obviněni z výtržnictví, na muže zaútočili ze msty, sdělila v úterý Mediafaxu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

"Při výslechu se tři muži ve věku od devatenácti do sedmadvaceti let ke skutku doznali, čtvrtý odmítl vypovídat. Dnes je kriminalisté, společně s prvním, který se přihlásil již dříve, obvinili z trestného činu výtržnictví, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedla Kropáčová.

Mladíci prvního května brutálně zbili v metru na pražském Černém Mostě muže, který doprovázel domů svou známou, a ukradli mu mobil. Když jej zraněný muž chtěl zpět, jeden z výtržníků vytrhl ze zdi odpadkový koš a hodil jej po napadeném do vagónu.

Kriminalisté zjistili i motiv útoku, mladíci totiž muže nenapadli náhodou. Podle Kropáčové měla matka jednoho z agresorů ten den ráno konflikt s později napadeným mužem v supermarketu, kde pracoval jako ochranka.

PSALI JSME TAKÉ:
Nová zábava pražských chuligánů: bezdůvodné napadání lidí!


O incidentu se doma svěřila synovi a ten zase večer v hospodě kamarádům. Shodou náhod skupina právě onoho člena ochranky ten večer potkala v metru a pomstila se mu napadením.

Podobný incident se stal v metru i o den dříve. V soupravě metra, která přijížděla do stanice Střížkov ze směru do stanice Ládví, napadl neznámý agresor sedmnáctiletého mladíka. Toho udeřil čelem do nosu a kopl do obličeje.

Napadený utrpěl zlomeninu nosních kůstek, navíc mu útočník zcela zničil rovnátka. I tento incident kamery zachytily, policii se ale zatím pachatele dopadnout nepodařilo.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax