Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2014 21:07
Padl rozsudek

Muž dostal za brutální vraždu manželky 18,5 roku. Mrtvolu nechal v domě, kde byla i půlroční dcera!

Zdroj: TV Nova

Za brutální vraždu manželky dostal muž trest na 18,5 roku! Třicetiletý Miroslav Habich o osm let mladší manželku uškrtil v červnu loňského roku. Další den se šel udat, ještě před tím jejich půlroční dceru, která v době vraždy byla také v domě, odvezl v kočárku do táborské nemocnice, kde ji nechal se vzkazem o tom, kdo jsou její rodiče a že "provedl něco strašného".

Za vraždu manželky udělil soud v Táboře jednatřicetiletému muži trest odnětí svobody na 18,5 roku. Tragédie se stala loni v červnu v táborské části Měšice. Muž zhruba půl hodinu ženu škrtil a mlátil jí hlavou o zem, podle obžaloby to byl zvlášť trýznivý a surový způsob vraždy. Rozsudek není pravomocný.
 

Podle státní zástupkyně muž svou manželku dlouhodobě napadal. Několikrát ji udeřil pěstí do obličeje, kopal do ní, urážel ji a navíc ji zamykal doma. Koncem června loňského roku proto na něj manželka podala trestní oznámení.
 

Na doporučení policistů odcestovala k rodičům, ale obžalovaný si pro ni přijel. Po tom, co se manželé vrátili domů, došlo k hádce. Podle obžaloby muž do ženy strčil, ta spadla na záda, on ji začal škrtit a mlátit jí hlavou o podlahu. "Jednalo se o trýznivý způsob udušení a zardoušení, poškozená při tom velmi psychicky trpěla," řekla státní zástupkyně Libuše Pospíšilová.
 

Obžalovaný nechal ženu nejprve ležet na zemi. Následně se ji snažil přenést do skříně a kriminalisté objevili krev ženy i v mrazáku. Obžalovaný tvrdí, že se tam dostala při manipulaci s tělem. Proč se ženu snažil přesunout na jiné místo, nevysvětlil. Muž přiznal, že manželku zabil. Ale jednal prý v afektu. "Lituju toho, já ji pořád miluju," řekl před soudem.
 


Mrtvola pak v domě ležela až do dalšího dne, kdy se muž rozhodl jít sám udat. Ještě tragičtější na celém případu je to, že v domě byla i jejich půlroční dcera! Tu muž další den oblékl a v kočárku ji odvezl do táborské nemocnice. Tam ji nechal se vzkazem, kde uvedl, kdo jsou její rodiče a že "spáchal něco hrozného".

tn.cz / ČTK / hmr