Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 4. 2014
Neznáte ho?

Muž přepadl benzinku se samopalem v ruce! Policie po něm pátrá

Muž se samopalem přepadl benzinku v Rosicích
Zdroj: Policie ČR

Policie pátrá po muži, který 24. března vyloupil benzinovou čerpací stanici v Rosicích na Brněnsku. Na hlavě měl kuklu a pokladní ohrožoval samopalem.

Zbraň před ženou dokonce nabil, řekl dnes ČTK mluvčí policie Brno-venkov Bohumil Malášek. Když pachatel získal několik tisíc korun z pokladny, přepadené se omluvil a odešel.

 

Loupež se stala kolem 21:30. Pokladní vyvázla z přepadení bez zranění. Pátrání po muži, jemuž hrozí až deset let vězení, je zatím neúspěšné. Proto policie žádá o pomoc veřejnost.

 

Kriminalisté sestavili podle výpovědi přepadené a také podle záběrů z bezpečnostních kamer na benzinové čerpací stanici popis pachatele. Muži je okolo 30 let, měří přibližně 190 centimetrů a má štíhlou sportovní postavu. Mluvil plynně česky.

 

Oblečenu měl červenou nebo oranžovou mikinu s kapucí nataženou na hlavu, pod kterou měl kuklu. Na sobě měl modré kalhoty a vyšší kotníkové boty. Pracovnici benzinky pravděpodobně ohrožoval samopalem značky Heckler&Koch MP5 nebo jí podobnou kopií. Případné informace k muži mohou svědci kdykoli sdělit na tísňovou policejní linku 158.

 

pet tn.cz / ČTK