Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2012 21:38

Obří požár zachvátil les u Frýdku, likvidovalo ho 30 jednotek hasičů

Zdroj: TV Nova

Požár lesa u Starých Hamrů mohl vzniknout neopatrností lesních dělníků, kteří si rozdělali oheň. Do likvidace ohně se zapojilo téměř 30 jednotek hasičů.

Téměř 30 jednotek hasičů hasilo v sobotu odpoledne u rozsáhlého požáru v katastru obce Staré Hamry na Frýdecko-Místecku. Hoří několik hektarů lesa, informoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Šíření ohně se podařilo zabránit až v půl osmé večer.

 

Požár v oblasti Jamníku se podle mluvčího krajských hasičů Petra Fastera vlivem větru a sucha rychle šířil. "Prvotní informace z místa požáru specifikovala plochu požáru na 20 krát 25 metrů, ale během chvíle byl požár již na ploše 10krát větší."

 

Na místo postupně vyjely další posilové jednotky z území okresů Frýdek-Místek a Ostrava, letecká hasičská služba tam vyslala i hasicí vrtulníky z Olomouce a Brna a přiletělo také hasicí letadlo ze Zlína.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Požár hrabanky muselo na Jihlavsku hasit letadlo s vodou

 

"V této době na místě ve složitém horském terénu zasahuje kromě leteckých prostředků téměř 30 jednotek požární ochrany z profesionálních stanic Moravskoslezského kraje a jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí z Frýdecko-Místecka a Ostravska. Na místo vyjelo také mobilní operační středisko, které na místě bude koordinovat hasební práce, poskytne pracovní prostor štábu velitele zásahu a odlehčí tak krajskému operačnímu středisku hasičů pro další práci," dodal před 18. hodinou Faster.

 

"Požár v beskydských zalesněných svazích se jednotkám moravskoslezských hasičů podařilo o půl osmé večer lokalizovat. Požár se dále nešíří a hasiči nadále na místě bojují s plameny," uvedl před 21. hodinou Faster s tím, že v tuto chvíli zasahuje přes 30 jednotek s více než 40 hasičskými automobily.

 

Na místě jsou rovněž vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, kteří pátrají po příčině požáru. "Je podezření, že les chytil od ohně, který rozdělali lesní dělníci, kteří zde káceli stromy," uvedl policejní mluvčí.

tn.cz / Mediafax