Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 4. 2013
Přišli o úspory

Na Mostecku řádí gang žen. Už okradly seniory o desetitísce korun!

policie
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Na Mostecku řádí gang několika žen, které okrádají seniory. Pod záminkou, že jim jdou překontrolovat platby za energie se jim vkradou do bytu a nebohé důchodce oberou o peníze!

Mostecká policie pátrá po skupině žen, která ve městě okrádá seniory. Tvrdí jim, že kontrolují platby za energie, plynoměry a vybírají údajné nedoplatky či přinášejí příspěvky pro důchodce. Od začátku dubna podobnou krádež nahlásilo už nejméně šest poškozených, ženy z nich vylákaly nebo jim v bytě ukradly tisíce korun. Zároveň si často fotografovaly jejich doklady a interiér bytu. "Jedna poškozená přišla dokonce o 180 tisíc korun," informovala o tom krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.
 

Jedna z žen podle policie osloví seniora s tím, že musí zkontrolovat smlouvy a úhrady za odběr energie. V případu z pondělí seniorka neznámou pozvala do bytu a ukázala jí potřebné podklady včetně dokladu totožnosti. "Údajná kontrolorka během toho někam volala a poškozené sdělila, že má dluh ve výši 15 tisíc korun, který se v případě nezaplacení ještě ten den navýší na částku 21 tisíc korun," popsala mluvčí.
Za hodinu se žena vrátila s dalšími dvěma, seniorka s nimi odjela do banky, kde 15 tisíc korun vyzvedla a předala údajné kontrolorce.
 

Žena se také vydávala za pracovnici sociálních služeb a tvrdila, že seniorce nese tisícikorunový příspěvek. "Mostečanku následovala do bytu a chtěla, aby jí vrátila tisícovku výměnou za dvoutisícovou bankovku. Poškozená šla vedle do místnosti pro peníze. Když chtěla tisícikorunu dát neznámé ženě, ta se náhle sebrala a řekla, že půjde rozměnit někam jinam. Když seniorka chtěla uložit bankovku na své místo, tak zjistila, že jí zmizely úspory v částce 180 tisíc korun," uvedla Bartošová.
 


Na začátku dubna žena použila v jiném případě jako záminku kontrolu plynoměru. Seniorce tvrdila, že má zaplatit 800 korun, jinak jí bude plynoměr odpojený. Po odchodu "kontrolorky" zjistila, že jí chybí v kabelce peněženka. Další muž nechal ženu ve svém bytě samotnou a přišel o tisíce korun. "Seniorovi řekla, že má dole ve schránce dopis od elektráren. Muž se šel podívat do schránky. Tam samozřejmě nic nebylo. Po jeho příchodu se s ním neznámá rozloučila a odešla. Následně senior zjistil, že mu pachatelka z bytu odcizila 8000 korun," popsala mluvčí další případ.
 

Dalšího muže k platbě 600 korun donutila kvůli údajnému nedoplatku za důchodové pojištění, hrozila mu i exekucí. Přístup do dalších částí bytu jí senior nedovolil a podezřelé jednání ohlásil na policii.
 


Jedné z pachatelek je podle poškozených asi 40 let, má tmavší pleť, silnější postavu a špinavě blond vlasy v délce po ramena. Tmavší pleť měly i dvě další ženy, jedna z nich byla ve věku asi 25 let, měla dlouhé černé vlasy a hubenou postavu. Další z pachatelek je štíhlá, vysoká asi 175 centimetrů a měla světlé vlasy pokaždé jiné barvy, tmavé nebo do červena.
 

"Podle informací, které policisté zjistili, pracovníci oblasti sociálních služeb a ani pracovníci energetických společností v podobných případech seniory osobně nekontaktují v místě bydliště. Řešení daných situací vždy předchází písemná korespondence," dodala mluvčí. Policie prosí svědky nebo případné další poškozené, aby se na ni obrátili.

tn.cz / ČTK / hmr

Diskuze

19.4. | 07:08 jan goebels
5
Náhlasit nevhodný komentář
adriantozzi 19.4.2013 00:39 Plně s tebou souhlasím.....ty špíny umí jen parazitovat na jiných...ať táhnou tam odkud přišli..do Indie nebo odkud že to pocházejí...nebo ať jim stát vytvoří rezervaci tam nebude rasismus, tam se můžou podělávat navzájem .......špíny
19.4. | 00:39 Adrian Tozzi
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nemusíte psát gang žen a v závěru že se jedná o vypasené ženy tmavší pleti. Napište rovnou že se jedná jako obvykle o CIKÁNY!!!