Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2010 20:02

Nasadil masku žáby a kradl jako straka

Lupič v masce žabáka
Zdroj: Mediafax
Lupič v masce žabáka

Pražská policie zadržela zloděje, který kradl auta i peníze v masce žabáka.

 

Pražští kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže z krádeží aut a platebních karet, na loupežné výpravy se vydával v masce žabáka. Má bohatý trestní rejstřík a do bezpečnostních kamer vždy nezapomněl na rozloučenou zamávat, informoval ve středu Mediafax Pavel Just, šéf detektivů v Praze 6.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Podle policie má zadržený muž na svědomí krádež šesti osobních vozů a jednoho motocyklu. "Právě při vloupání do vozu odcizil i platební kartu, se kterou v šestém pražském obvodu uskutečnil výběr peněz. Samozřejmě opět nezapomněl ve zmíněné masce zamávat do bezpečnostní kamery bankomatu," líčil Just.
 
Policie ale již v době krádeží vytipovala možného pachatele a pověsila se mu na paty. "Právě poslední výběr peněz prokázal časovou shodu s mužem, kterého jsme sledovali. Nakonec byl zadržen v odcizeném vozidle, ve kterém jsme objevili jak gumovou masku, tak i takřečené nádobíčko, používané k vloupání do vozidel," doplnil šéf dejvických detektivů.
 
Podle kriminalistů zadržený muž už potom od pozdravné gestikulace upustil. "Domníval se, že ho nikdy nedopadneme, jenomže opak byl pravdou a spolu s ním putoval do cely i jeho komplic," uzavřel Pavel Just.
 
Dvojice mužů se tak dopustila trestného činu vloupání, krádeže a nedovolené užívání cizí věci, za což jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

AAA Auto