Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 10. 2012
Ztracená fenka

Nemocná paní Mašková: Aisha mi hrozně chybí. Neviděli jste ji?

Aisha
Zdroj: Televizní noviny

Na TV Nova se obrátila s prosbou o pomoc paní Eva Mašková z Jablonce nad Nisou. Trpí roztroušenou sklerózou, ale nežádá pomoc kvůli své těžké nemoci. Marně pátrá po své fence, která jí utekla, zrovna když byla v nemocnici. Neviděli jste ji?

"Chtěla jsem poprosit. Pokud někdo poznáte Aishu anebo ji máte už doma. Kdyby jste byli tak strašně hodný a vrátili mi jí," žádá o pomoc paní Mašková, které se lesknou oči, když se probírá fotografiemi fenky nebo medailemi, jež vyhrála na výstavách. "Chybí mi hodně. Hodně. Taky se mi hodně zhoršil zdravotní stav. Mám roztroušenou sklerózu," stýská si žena.

 

Když musela odjet na delší dobu do nemocnice do Prahy, dala své 3 krysaříky na hlídání kamarádce do Jeníšovic. Aisha ale trpěla steskem a vydala se paničku hledat. Pudy ji vedly směrem k Jablonci. "Rozhodla se, že mě bude hledat a utekla," popisuje paní Mašková. Sedmiletá Aisha se naposledy objevila na návsi ve Frýdšejně. Od té doby ji už nikdo neviděl.


A tak žena pátrá i při svém zdravotním omezení na vlastní pěst. Jezdí po okolí a vylepuje výzvy s prosbou o pomoc. Zatím bezvýsledně. Myslí si, že se fenka nakonec z hladu přidala k nějakým lidem. I když většinu peněz utratí za léky, uměla by nálezce Aishy i odměnit. "Moc mi chybí,“ zoufá paní Mašková. Teď jí nezbývá než doufat, že se svojí fenkou po více než měsíčním odloučení znovu uvidí.

kos / s přispěním Ivana Berky TN.cz