Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2013 11:11
Šéf zběsile ujížděl!

Neuvěřitelné! Zadržený drogový gang vyráběl až 1,5 kilogramu pervitinu týdně

Gang vařil pervitin ve velkém
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Detektivové Národní protidrogové centrály v těchto dnech zadrželi a obvinili jedenáctičlenný drogový gang, který vyráběl a prodával pervitin. Pachatelé nakupovali léky s vyšším obsahem pseudoefedrinu v Polsku, kde jsou tato léčiva ve volném prodeji, řekla mluvčí útvaru Barbora Kudláčková.

Gang působil na Plzeňsku a kriminalisté skupinu sledovali půl roku při operaci s krycím názvem Napa. Zatýkání se zúčastnili i kolegové ze speciálních policejních útvarů a nechyběla ani dramatická automobilová honička, při které šlo o život.


„Hlavní organizátor skupiny, šestačtyřicetiletý muž, byl zadržen zásahovou jednotkou poté, co policistům ujížděl svým autem a při úniku se pokusil najet na služební vozidlo a vytlačit jej ze silnice. Během nebezpečné jízdy se navíc snažil zbavit se usvědčujícího materiálu a okénkem vozidla vyhazoval tablety léčiv s obsahem pseudoefedrinu a drogy určené k prodeji,“ dodala mluvčí.


Podle detektivů členové gangu pašovali léčiva z Polska a poté z nich extrahovali za použití dalších chemikálií pseudoefedrin, z kterého jako konečnou fázi vyráběli známý pervitin. „Hlavním výrobcem a distributorem pervitinu byl právě organizátor, který měl ve svém rodinném domě ve vesnici nedaleko Plzně kompletní varnu metamfetaminu s vysokou produkční kapacitou. Vyrobený pervitin, jehož množství se pohybovalo okolo půl druhého kilogramu týdně, byl jednotlivými členy skupiny následně distribuován přes stálé zprostředkovatele až ke koncovým odběratelům,“ vysvětlila Kudláčková.


TOHLE NEPŘEHLÉDNĚTE!

Výzkum světové agentury šokoval Česko: Jsme zemí feťáků a alkoholiků!

Šok! Bára Basiková skončila na pervitinu!

Bieber v tom lítá! U zpěváka našli drogy a zbraň

Whitney Houston, Elton John: drogy je připravily o to nejcennější!
Co s vámi dělají drogy – hned a s odstupem! 


Při domovních prohlídkách policisté zajistili kromě kompletní varny drog i tablety, větší množství samotných drog a dvě střelné zbraně. „Při realizaci operace “NAPA“ bylo zadrženo celkem 10 osob, jeden člen organizované skupiny se v době realizace nacházel ve vazbě v souvislosti s další trestnou činností,“ pokračovala mluvčí.


Devíti obviněným z drogových deliktů hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody v délce dva až 10 let, jedné obviněné trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pět obviněných je podle mluvčí stíháno vazebně
.

„Tento případ není v současné době ještě uzavřen. Vyšetřování dále pokračuje a nelze vyloučit, že dojde k zadržení dalších spolupachatelů,“ ukončila Kudláčková.
 

Mediafax/luk
Reklama