Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.11. 2010 12:30

ZTRACENÁ ANIČKA: Policie možná ví, kde je! Hledá v okolí Vltavy!

Anička, pátrání: Stovky policistů v terénu
Zdroj: TN.cz

Stovky policistů, psovodů, strážníků a hasičů opět od středečního rána pátrají v Praze Troji a okolí po pohřešované 9leté Aničce Janatkové. Pátrači prohledávají zalesněné oblasti, rekreační chatky i břehy Vltavy, potvrdily mluvčí policie.

Pražská policie do akce nasadila policisty ze Speciální pořádkové jednotky, které doplnili strážníci městské policie. Kromě nich se na pátrání podílejí také policisté z Prahy - venkova, kteří na dnešní den naplánovali rozsáhlou prověrku chatových oblastí v okolí Zdib, Roztok a Suchdola.

 

Pátrání po Aničce u Vltavy
Zdroj: Jindřich Kodíček Pátrání po Aničce u Vltavy

 

"V rámci této akce pátráme po hledaných a pohřešovaných osobách a samozřejmě také po stopách, které by mohly vést k objevení pohřešované dívky," informovala mluvčí policie Praha - venkov Štěpánka Zatloukalová s tím, že nasazeno je asi 300 osob.
 

PSALI JSME:

ZTRACENÁ ANIČKA: Policie vyšetřuje rodiče! Kvůli penězům!

 

Policie pátrá po Aničce
Zdroj: Jindřich Kodíček Policie pátrá po Aničce

 

Pražská policie se soustředí na okolí Botanické zahrady v Troji, místa nepříliš vzdáleného od lokality, kde byla Anička naposledy 13. října spatřena. Lokalitu policisté a kriminalisté v posledních 4 týdnech procházejí opakovaně, ale zatím bezvýsledně.

 

Policejní pátrání
Zdroj: Jindřich Kodíček Policie pátrá po Aničce

 

Konkrétní výsledky zatím podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové nepřinesla ani opakovaná nabídka odměny ve výši 3,5 milionu korun za strany rodiny pohřešované dívky. "Lidé na výzvu samozřejmě reagují, přicházejí desítky podnětů, které nyní musíme prověřit," poznamenala mluvčí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ZTRACENÁ ANIČKA: Vše o jejím zmizení
 

Pohřešovaná Anička Janatková zmizela ve středu 13. října odpoledne cestou ze školy. Policistům se v prvních dnech pátrání podařilo objevit ukrytý dívčin školní batoh, díky stopám na něm zadrželi 41letého muže. Ten byl sice obviněn ze zbavení osobní svobody, ale víc než manipulaci s batohem nepřiznal. Vyšetřován je na svobodě.
 

 

Policie: Na výzvu rodičů pohřešované Anny se ozvalo několik lidí
 

Na výzvu rodičů Anny Janatkové, kteří v úterý odpoledne nabídli 3,5 milionu korun tomu, kdo dívku zachrání, či za informace vedoucí k člověku, který stojí za zmizením dívky, zareagovalo několik lidí. Pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že rodina na zveřejněné telefonní číslo přijala několik telefonátů, konkrétnější ale být nechtěla. Na 500 kriminalistů a policistů se dnes opět vrátí do terénu, prohledají oblast na sever od Troji, kde se pohřešované děvče téměř před měsícem ztratilo.
 

PSALI JSME:

ZTRACENÁ ANIČKA: Rodiče znovu nabídli 3 a půl milionu Kč
 

Podle vyjádření, které Janatka v úterý předal, policie dosud prověřila přes 1200 poznatků. "Zatím ale žádný nevedl k záchraně Aničky. Jako rodiče nechceme jen čekat. Proto dáváme novou výzvu. Tomu, kdo zachrání a vrátí nám Aničku, vyplatíme odměnu 3,5 milionu Kč. Stejnou odměnu předáme tomu, kdo poskytne konkrétní a spolehlivé informace vedoucí k osobě, která stojí za zmizením naší Aničky," stojí ve výzvě. Janatka v minulosti nabídl případným únoscům za propuštění dívky stejnou částku, na jeho výzvu ale nikdo nezareagoval.
 

PODÍVEJTE SE NA VÝZVU OTCE POHŘEŠOVANÉ ANIČKY:


 

Rodiče tentokrát v textu výzvy dodali, že by mělo jít o nové a zcela konkrétní informace. Zároveň požádali o pochopení senzibily, aby odložili svá podání nebo je předávali na linku 158. Policejní mluvčí potvrdila, že velkou část dosud prověřovaných poznatků tvořily telefonáty od psychotroniků nebo senzibilů.
 

Policisté a kriminalisté budou dnes opět pátrat v terénu, tentokrát je podle Zoulové vyšetřování zavedlo do míst kolem Botanické zahrady, drahaňské oblasti a dál. "Potřebujeme ověřit jisté poznatky a informace," řekla. Do akce se zapojí speciální pořádková jednotka, strážníci i policisté z Prahy-venkov a psovodi. "Můžeme hovořit o 400 až 500 lidech," doplnila mluvčí.
 

Pražská policie v souvislosti se zmizením dívky stíhá jedenačtyřicetiletého muže, kriminalisté jej koncem října obvinili z trestného činu zbavení osobní svobody. Muž je vyšetřován na svobodě, soud neakceptoval návrh na uvalení vazby. Podle dřívějších informací policistů se k činu nepřiznal, kriminalisté proti němu mají jen nepřímé důkazy.
 

 

 

tn.cz / Mediafax / ČTK