Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2014 18:29
čurda poražen?

Nový český rekord! Řidič nadýchal 8,39 promile alkoholu, pak zkolaboval

Dechová zkouška - ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Dechová zkouška - ilustrační foto

Česko má dalšího neoficiálního "promilového" rekordmana s alkoholem za volantem. Včera policisté v Pacově dopadli opilého řidiče, který jim nadýchal neuvěřitelných 8,39 promile. Pak zkolaboval.

Řidiče v Opelu zastavili policisté sotva vyjel. Všimli si ho na Sídlišti Míru v Pacově zrovna když nasedal a odjížděl z parkoviště u nedalekého baru. Řidič byl viditelně pod vlivem alkoholu. Za okamžik policistům už bylo jasné, že opilost by u něj nepřehlédl ani slepý.
 

Čtyřiatřicetiletý muž policistům dýchl do měřícího přístroje a ti se nestačili divit. Naměřená hodnota dosáhla stupnice 8,39, což nikdo z nich dosud neviděl. Muž tak svým "výkonem" překonal i nejslavnějšího opilce za volantem, traktoristu Milana Čurdu. V roce 2005 sjel ze silnice s fekálním vozem a lehce narazil do sloupu. Vzápětí nadýchal 7,94 promile alkoholu v krvi.

 

Soud ani soudní znalci tuto hodnotu sice zpětně nepotvrdili, ale Milan Čurda tehdy proslul jako "osmipromilový řidič". Podobně je to s rekordem médiím dosud neznámého řidiče z Pacova. Nadýchal dokonce přes osm promile, ale takovým pijákem jako Čurda asi nebude. Policisté ho totiž nechali dechovou zkoušku ještě třikrát zopakovat. To už muž nadýchal postupně 4,12, pak 3,54 a nakonec 2,54 promile.
 

I přes klesající hodnoty bylo alkoholu na řidiče až příliš. Zhruba dvacet minut sice s hlídkou komunikoval, ale pak náhle zkolaboval a policisté museli zavolat záchranku. Zdravotníci u muže zjistili akutní intoxikaci alkoholem a převezli ho do pelhřimovské nemocnice. Tam mu také vzali krev, aby přesně určili množství alkoholu, které před jízdou vypil.
 

Řidičský průkaz ale policisté muži nezabavili. Jízda v opilosti totiž není jeho jediným prohřeškem. Řidičák dokonce vůbec nemá. Teď ho policisté vyšetřují kvůli přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Že je alkohol za volantem nebezpečný? Víme, co může být až 8x nebezpečnější!

Nechutná fotogalerie: Co všechno udělá s holkami alkohol

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.4. | 19:23 Antonín Václavík
4
Nový český rekord! Řidič nadýchal 8,39 promile alkoholu, pak zkolaboval. Toto ...
1.3. | 08:24 maxfox
0
Správně.Proč sem dáváte články o cikánech,když jsou nedotknutelní a nesmí se o ...
11.6. | 12:54 Jan Zelený
1
Náhlasit nevhodný komentář
A kolikrát,prosím, zemřel?
23.7. | 07:26 František Zemek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vysočina je vysočina ))))))))))))
1.3. | 08:24 maxfox
0
Náhlasit nevhodný komentář
Správně.Proč sem dáváte články o cikánech,když jsou nedotknutelní a nesmí se o nich ani mluvit.Jak je možné,že vy o nich smíte psát ?
28.2. | 12:06 jabbyman1975
1
Náhlasit nevhodný komentář
už samotny akt že nadychal je unikum ;-)
26.4. | 09:13 yx1478
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz nadychal, tak je to alkoholu v dechu, Ne v krvi, tak se to vy m.dky novinarsky uz naucte:-)
25.4. | 23:17 kamenickae
1
Náhlasit nevhodný komentář
My jsme ale divný město... Nejdříve nejstarší pěstitelka mariány a teď nejopilejší chlap v republice... na tak malé město :D
25.4. | 19:58 Milan Čermák
4
Náhlasit nevhodný komentář
Případ Čurdy znám a je pravdivý, protože on nejméně 20 minut před dechovou zkouškou už nic nepil. Tento případ z Pacova je podle mého nereálný a tak vysoká hodnota mohla být naměřena proto, že řidič zřejmě pil těsně před zkouškou, kdy měl ještě v dutině ustní výpary alkoholu. Odpovídají tomu i ...
25.4. | 19:23 Antonín Václavík
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nový český rekord! Řidič nadýchal 8,39 promile alkoholu, pak zkolaboval. Toto může napsat jen vyspělý mozek !!!