Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2012 14:24

Nutili retardované ženy k prostituci v cizině. Z vězení budou venku už za 8 let

Neuvěřitelně krutě se zachoval muž a žena z Chrudimska. Zneužili dvě mentálně retardované ženy, které nutili k prostituci a spoléhali na to, že se vzhledem ke svému rozumu nedokážou bránit.

Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání Pavla Krágy a Martiny Korejtkové, které poslal královéhradecký krajský soud na osm let do vězení za obchodování s mentálně retardovanými ženami. Soudci potvrdili kuplířům trest v neveřejném zasedání a svůj verdikt zveřejnili ve středu v databázi rozhodnutí.

 

Krága s Korejtkovou nutili dvě mentálně retardované ženy z Královéhradeckého kraje k prostituci v Rakousku a Velké Británii. Využívali toho, že se ženy vzhledem k úrovni svého intelektu nebyly schopny bránit.

 

"Oba obvinění se vůči poškozeným dopouštěli jak násilí, tak pohrůžky násilí, zneužili jejich omylu, tísně i závislosti," napsala v odůvodnění verdiktu předsedkyně senátu Nejvyššího soudu Blanka Roušalová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Případ Monyové varuje před domácím násilím

 

Česká justice prokázala Krágovi a Korejtkové obchodování s lidmi ve dvou případech. První z obětí, dvaadvacetiletou dívku, nalákali v roce 2008 do Vídně, kde ji nutili prodávat se. Využili k tomu jejích tíživých osobních a majetkových poměrů a naivity. Mladá žena totiž žila u Krágy a Korejtkové v bytě na Chrudimsku a byla na nich existenčně závislá. Dívka neměla kde bydlet, nemohla se ani vrátit domů k rodičům.

 

Druhou z žen vyvezli o rok později do Velké Británie, slíbili jí práci v pekárně. Místo toho ale několik měsíců pracovala jako prostitutka. Dívka neuměla anglicky, byla bez dokladů a peněz, které si za placený sex ponechávali její "novodobí otrokáři". U zneužité ženy se následně rozvinula posttraumatická stresová porucha. Vtíravě se jí vracejí nepříjemné vzpomínky, žena je proto v péči psychiatrů.

klab tn.cz / Mediafax
Reklama