Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2010 21:52

Devět obětí požáru na Florenci! Dva mladí lidé zachráněni

Zdroj: TV Nova

Noční požár drážní budovy v těsném sousedství pražského autobusového nádraží na Florenci si vyžádal devět mrtvých. Uvedla to mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Sledujeme ON-LINE

 

16:00 Vyšetřovatelé hasičů ukončili prohledávání shořelého objektu na pražském autobusovém nádraží Florenc, kde v noci při požáru zahynulo nejméně devět lidí. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová s tím, že kromě lidských obětí hasiči objevili i dva mrtvé psy.


14:00
Hasiči ve středu odpoledne našli devátou oběť nočního požáru na pražské Florenci. Uvedla to mluvčí hasičů Pavlína Adamcová, s tím, že vyšetřovatelé prohledali zatím jen třetinu spáleniště.
 

 

10:00 Mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová doplnila informace o dvou lidech, kteří těsně unikli smrti v plamenech. Zachráněný 21letý muž a 19letá dívka nebyli podle mluvčí záchranné služby Jiřiny Ernestové v život ohrožujícím stavu. "Oba se nadýchali kouřových zplodin, muže jsme předali lékařům Všeobecné fakultní nemocnice a ženu do Nemocnice Na Františku," uvedla Ernestová.

 

09:10 Na místo přijeli vyšetřovatelé pražských hasičů. Zatím se ale nevyjadřují o příčině požáru. Policejní mluvčí Tomáš Hulan potvrdil, že v budově zemřelo osm lidí.

 

08:30 Východ z autobusového nádraží Florenc je opáskován. Autobusy ale jezdí. Hasiči už oheň dohasili, ale stále je u budovy jeden jejich vůz.

 

08:00 Přesnou příčinu vznícení staré haly určí až další vyšetřování. "Teď již probíhají dohašovací práce a kontrola objektu. V devět hodin na místo nastoupí vyšetřovatelé, kteří budou zjišťovat příčinu požáru," dodala ráno Adamcová s tím, že hasiči už prošli celý stometrový objekt v rojnici a žádné další oběti požáru neobjevili.

 

Hořet začalo po půlnoci

 

Jde tak o jeden ze dvou nejtragičtějších požárů v Česku za posledních 20 let. Oheň byl nahlášen v 00:35.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO+FOTO: Osm mrtvých v plamenech! TRAGÉDIE v Praze

 

Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí - 1
Zdroj: Mediafax Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí


Podívejte se na video, které ukazuje obří plameny na Florenci

 

 

Hasiči dorazili na místo po šesti minutách, rozlehlý dvoupodlažní objekt byl v tu dobu zcela pohlcen plameny. Mrtvé našli hasiči na spáleništi objektu. Příčina požáru ani totožnost obětí není zatím známa. Podle pracovníka ostrahy šlo zřejmě o bezdomovce, kteří v opuštěné budově přespávali.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ požáry: Smrt 26 dívek i osmi bezdomovců. PŘEHLED

 

Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí - 3
Zdroj: Mediafax Při požáru na Florenci zemřelo osm lidíZ hořícího objektu se hasičům a policistům podařilo zachránit dva lidi, které předali zdravotní záchranné službě, řekli na místě velitel zásahu a policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle Adamcové se nadýchali kouře.

 

Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí - 4
Zdroj: Mediafax Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí"V okolí naši chemici měří emise a můžu říct, že lidé se nemusí bát. Pražanům žádné nebezpečí nehrozí," uvedla. Hasiči však podle ní museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Kvůli nedostatku vody ji museli kyvadlově svážet, dodala mluvčí.


Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí - 5
Zdroj: Mediafax Při požáru na Florenci zemřelo osm lidí


Na přilehlou novou budovu autobusového nádraží se oheň nerozšířil. Hasiči likvidovali požár zvenku, protože se obávali zřícení střechy. Ta se také v 01:37 propadla.

ora TN.cz