Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2012 06:23
smrt při závodech

PRVNÍ VIDEO Z NEŠTĚSTÍ NA RALLY: Zemřely 4 dívky! Rodiče viděli umírat své dcery (7 a 18)

Zdroj: TV Nova

Při rally v okolí Uherského Brodu vjel do diváků automobil. Na místě jsou čtyři mrtvé mladé dívky včetně 7leté holčičky a její 18leté sestry. Dva další lidé utrpěli zranění.

Velkým neštěstím skončila RallyShow nedaleko Lopeníku u Uherského Brodu. Jedno ze závodních aut vyjelo mimo trať a zabilo čtyři dívky. Další dva lidé jsou zranění.


Nejmladší z obětí bylo teprve 7 let. Zemřela i její 18letá sestra. Obě zahynuly před zraky svých rodičů. Dalšími oběťmi jsou 18letá a 20letá slečna.


Auto nedřív smetlo za horizontem prví dvě dívky, pak o několik metrů dál další dvě.


"Mezi mrtvými jsou bohužel i děti," potvrdila Mediafaxu policejní mluvčí Jana Macalíková. "Další dva zraněné převážíme do nemocnic. Jaký je jejich stav, zatím nevíme," dodal mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.


110

Tragédie na rally

Zdroj: TV Nova

Tragická nehoda na rally v Lopeníku - 10

Hodnocení:


Dvaašedesátiletá žena byla převezena do Zlínské nemocnice Tomáše Bati. Podle našich informací utrpěla středně těžká zranění, mělo se jednat o otevřenou zlomeninu bérce a ještě dnes musela podstoupit operaci. My jsme se snažili se ženou zkontaktovat, ale zaměstnanci nemocnice nám řekli, že na tom není psychicky dobře a rozhovor tak není možný.
 

Druhý zraněný byl jedna dvacetiletý muž. Toho záchranáři převezli do nemocnice v Uherském Hradišti. Utrpěl zranění na noze, mělo by se jednat o kotník, tedy spíše lehčí poranění.


Máte fotografie nebo video z místa? Pošlete nám na sebe kontakt na zpravy@nova.cz nebo volejte 606 09 09 09. Vaše materiály odměníme.


Podle dostupných zpráv autu vytekla brzdová kapalina, následně selhaly brzdy a vůz nekontrolovaně narazil do stromu, odrazil se a vletěl do diváků. Nyní leží v příkopu zapasovaný do plotu, který rozbil.
 


Okolí neštěstí je obehnáno páskami. Policie ani pořadatelé nikoho nepouštějí blíž. Na místě tragédie vypukl bezprostředně po havárii chaos. Specialisté pak pomáhali lidem hrůzné okamžiky zvládnout.


PODÍVEJTE SE:


Podle starosty Lopeníku Antonína Dulínka (NK) jsou mrtvé dvě dcery jeho kolegyně, místní zastupitelky. "Je to strašná tragédie, nemělo se to nikdy stát," řekl Mediafaxu zlomeným hlasem starosta.
 


Podle informací agentury Mediafax havaroovala posádka Mitsubishi Lancer EVO 9 s číslem 27, řízená Michaelem Bartončíkem a navigátorem Josefem Bartončíkem ze stáje SAS Zlín.


17

GALERIE: Michael a Josef Bartončíkové

Zdroj: Facebook official

Michael a Josef Bartončíkové - 1

Hodnocení:


Michael Bartončík jezdí české rally 10 let, premiéru měl v roce 2002 na Valašské rally. Nebyl ale příliš úspěšným jezdcem, nikdy nebodoval a jeho nejlepším umístěním bylo 22. pozice na Rally Hustopeče v roce 2008. Letos však vůbec žádný závod nejel, na Rallyshow v Uherském Brodu jel letos svou první rally.


"Rozhodně místo, kde se to stalo, nebylo diváckým místem. Měl jsem možnost hovořit s jezdcem Martinem Bujáčkem, a ten mi potvrdil, že v době jeho průjezdu tam nikdo nestál. A bylo to relativně na lehkém místě,“ říká mluvčí Federace rallyového sportu Josef Pátl.

 


Policisté a vyšetřovatelé jedou na místo, posíláme tam i krizový intervenční tým složený z psychologů," řekla po 15. hodině krajská policejní mluvčí. Dodala, že informace z místa havárie se zatím rozcházejí. "Na místě havárie na uzavřené trati nedaleko Lopeníku mají být čtyři mrtví diváci a řada dalších lidí je údajně zraněná," řekla Macalíková. 

Autogames RallyShow v Uherském Brodě je divácky velmi vyhledávaná akce na konci rallyové sezony. Volný podnik s centrem v podhůří Bílých Karpat organizuje parta kolem hlavního pořadatele Martina Bujáčka. Posádky při závodech zavítají také do nedalekých obcí Lopeník a Březová.
 


Sám Bujáček bezprostředně po havárii agentuře Mediafax řekl, že nemá o tragédii žádné informace. "Nezlobte se, nejsem na místě, o ničem zatím nevím," řekl.

 

Na celou reportáž televizních novin se podívejte zde:

 


Kvůli tragické havárii svolal na příští týden mimořádné zasedání Autoklub České republiky. Mediální zástupce Federace automobilového sportu Josef Pátl informoval, že představitelé rallysportu na něm chtějí řešit pravidla bezpečnosti při volných podnicích, které nejsou součástí českého mistrovského šampionátu.

vrl tn.cz / Mediafax