Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2014 11:24
nezodpovědné chování

Opilá matka nabourala i se svojí holčičkou (5). Tři promile!

Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelnou nezodpovědnost ukázala sedmadvacetiletá matka z Pardubic. Se svou pětiletou dcerou na zadním sedadle auta způsobila nehodu a nadýchala potom více než tři promile alkoholu!

Dopadená řidička-matka byla skutečně opilá pod obraz. Tři promile alkoholu odpovídají jedenácti velkým panákům. Sebe ani dítě sice žena při nehodě nezranila, zato řidička v protijedoucím autě takové štěstí neměla.
 

"Při dvou dechových zkouškách žena nadýchala 3,29 a 3,34 promile alkoholu," potvrdil chrudimský policejní mluvčí Jiří Tesař. Řidička se pokusila svůj stav vysvětlit, ale byla to marná snaha. "Žena záchranářům uvedla, že se jedná o zbytkový alkohol," prozradila lékařka pardubické záchranné služby Helena Škuligová.
 

Jestli jsou tři promile zbytkový alkohol, jak musela Petra z Pardubic vypadat, než se vydala na cestu. V autě měla navíc i svou pětiletou dceru. Chrudimští policisté se s takovým případem dlouho nesetkali.
 

U Rozhovic opilá žena vjela do protisměru a srazila se s jiným vozem. Žena sama měla příslovečné štěstí opilců. Nic se jí totiž nestalo. Zranila ovšem řidičku v protijedoucím voze. Ta má zranění hrudníku a břicha.
 

 

Proč žena tak moc pila? Patrně za tím jsou neuspokojivé rodinné poměry. "Oni se teď nějak rozešli a on teď zase žije s někým jiným. To k ní teda vůbec nepasuje. Vypadala vždycky strašně slušně," reagovala sousedka ženy.
 

Lékaři se diví, že žena byla vůbec schopná nastartovat. Rekordmanka to ale zdaleka není. Loni v Brně svého kojence vezla v autě matka, která nadýchala čtyři promile. Ženě hrozí tři roky vězení. Policisté čekají na lékařskou zprávu o zdravotním stavu druhé řidičky. Pokud bude vážný, nezodpovědné matce to může přitížit.

tn.cz / gar