Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.5. 2014 15:26
Alkohol za volantem

Opilá žena přišla při kontrole o řidičák! O chvíli později ujížděla policii se 4 promile!

Alkotester
Zdroj: oficiální zdroj

Doslova neuvěřitelný případ se stal o víkendu na Příbramsku. Opilá řidička tam přišla o řidičský průkaz při běžné silniční kontrole. V dechu totiž měla 2,7 promile alkoholu. To by nebylo nic zvláštního, pokud by o pár hodin později neusedla za volant znovu, tentokrát v ještě horším stavu.

"Vše začalo v neděli kolem třetí hodiny odpolední. Policisté motoristku zastavili v ulici Čs. Armády v Příbrami. Dechová zkouška byla pozitivní, přístroj u ní naměřil 2,7 promile alkoholu. Na místě přišla o řidičské oprávnění," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

 

 

Žena se ale očividně ze svých chyb nepoučila a za volant usedla znovu. Tentokrát už ale v mnohem horším stavu. Když ji chtěli policisté znovu zastavit, začala zběsile ujíždět, dokonce i protisměrem.

 

"Řidička na rychlostní komunikaci vjela i na krajnici, narazila přitom do betonového obrubníku a dále do svodidel. V jízdě však pokračovala až k odbočce na Solenice, kde se podařilo její zběsilou jízdu ukončit," doplnila mluvčí.

 

 

Tentokrát měla žena v dechu 4 promile alkoholu. Kvůli silné podnapilosti skončila rovnou v nemocnici. "Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí šest měsíců až tři roky odnětí svobody," dodala na závěr Schindlová.

 

TN.cz