Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Publikováno 19. 9. 2009

Opilí dělníci hodili kolegovi na hlavu panel

pád dělníka
Zdroj: HZS
Ilustrační foto.

Dva opilí dělníci ve věku 45 a 38 let v sobotu ráno ve Zlíně těžce zranili kolegu. Na hlavu mu hodili betonový kvádr.

Třicetiletý cizinec utrpěl vážné zranění, záchranáři ho převezli s otokem mozku a zlomeninou spodiny lebeční na oddělení ARO Baťovy krajské nemocnice.


Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z těžké újmy na zdraví z nedbalosti, řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.


Muži pracovali na střeše rekonstruovaného domu v Kvítkové ulici a házeli dolů do kontejneru tašky a další materiál. "I když měli připravený krytý shoz, nepoužili ho, a jeden z těžkých kvádrů hodili z pětimetrové výšky dolů. Betonový kvádr o délce 120 centimetrů a téměř sedmdesátikilogramové hmotnosti zasáhl třetího dělníka, který se právě ohýbal do kontejneru," popisovala Bartíková.


Dodala, že jeden z dělníků, kteří kvádr házeli, po nehodě okamžitě utekl. Policisté ho během půl hodiny našli v místě jeho trvalého bydliště.


"Ani jeden z pracovníků neměl na hlavě přilbu a co víc, všichni byli pod vlivem alkoholu. Dva muži, kteří hodili betonový kvádr, nadýchali 1,15 a 2,13 promile, třetí, svědek tragédie, 0,32 promile alkoholu," přiblížila Bartíková s tím, že jestli byl opilý i poraněný muž bude známo až po rozboru krve.


Dva dělníky kriminalisté podezírají z těžké újmy na zdraví z nedbalosti, za což obecně hrozí až dva roky vězení. "Další průběh trestního řízení bude záviset na vývoji zdravotního stavu poškozeného dělníka," uzavřela zlínská policejní mluvčí.

tn.cz / ČTK