Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2009 20:50

Parašutista zemřel při riskantním manévru

Zdroj: Televizní noviny

Na kunovickém letišti se v neděli odpoledne zřítil 31letý parašutista. Na místě zemřel.

Záchranáři už nemohli pomoci, informovala Hana Polešáková ze záchranné služby Zlínského kraje.


Parašutista podle ní ještě chvíli po pádu žil. "Poslali jsme pro něj vrtulník z Brna, ale bohužel se vrátil prázdný," doplnila mluvčí.


"Snažil se o nějaký manévr a zřejmě se zamotal do provazů," sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental. Tragická nehoda se stala ve 13:20.


Podívejte se, jak vypadá manévr před přistáním

 

Naše reportérka na místě zjistila, že parašutista měl za sebou 400 samostatných seskoků. "Před půl rokem si koupil nový padák, uskutečnil na něm 20 seskoků, chtěl na padáku vyzkoušet nový manévr, který mu ale nevyšel a zhruba ze 40 metrů dopadl na zem ," doplnila reportérka a tím, že muž měl údajně vážná poranění hlavy.


Životy dokonce dvou parašutistů si naposledy vyžádala 21. června nehoda u Mladé Boleslavi. Při tandemovém seskoku zahynul dvaačtyřicetiletý instruktor a jeho čtyřiatřicetiletá žákyně. Kvůli technické závadě se jim neotevřel hlavní ani záložní padák.


Podívejte se na video

 

Nehody parašutistů většinou končí smrtí. Jaroslav Kuban ale pád z několika desítek metrů v roce 1977 přežil. Dopadl na nohy, nakonec ale o tu pravou přišel.“Museli mi amputovat pravou nohu v koleni, dodnes mám nějaké drobnější problémy, ale jinak si nestěžuji,“ říká statečný parašutista.
 

Poslechněte si s ním rozhovor

mar tn.cz / Mediafax / ČTK