Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 9. 2014
Škola je zavřená

Pardubická univerzita v obležení policie! Dnes má vybuchnout!

Univerzita v obležení policie
Zdroj: tn.cz / isifa

Pardubická univerzita je od pondělních 15 hodin uzavřena. Podle anonymu, který prověřuje policie, má v úterý ve škole vybuchnout bomba. Od úterního rána je pardubická univerzita doslova v obležení policií.

Anonym nedávno oznámil, že je v některém ze školních objektů uložena časovaná nálož. Bombu a její sestavení popsal tak detailně, že policisté ani vedení univerzity nemohli ponechat nic náhodě.

 

 

Podle informací TN.cz anonym pohrozil, že dvoukilogramová výbušnina ze semtexu vybuchne někdy mezi 7. a 14. hodinou. Do Pardubic se v úterý sjely desítky policistů, ale také několik hasičských jednotek. Některé ulice jsou kvůli hrozbě uzavřeny, školní budovy byly už v pondělí vyklizeny. Kvůli hrozbě se rozhodli pro zrušení výuky i na základní škole na náměstí Legií.

 

 

Policisté už budovy univerzity i jejich okolí detailně prohledávali několikrát v uplynulých dnech. Žádnou bombu ale nenašli. Důkladná prohlídka přišla na řadu i dnes. V 7 ráno navíc museli všichni studenti opustit i vysokoškolské koleje.

 

Policisté doporučují lidem, aby se v úterý čistě z preventivních důvodů snažili omezit pohyb na ulicích Havlíčkova, Štefánikova, Nerudova, Smilova směrem k 17. listopadu.

TN.cz