Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 9. 2012
domů už se nevrátí

Pátrání skončilo tragicky. Muže našli utopeného v rybníku

Utopený. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto.

Policejní potápěči našli v sobotu krátce po poledni v Borovinském rybníku u Třebíče mrtvého sedmdesátiletého muže.

Důchodce odešel z domova bosý v pátek hodinu před půlnocí, během soboty po něm pátraly desítky policistů, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Marcela Lavická.
 

"Muž pravděpodobně utonul. Okolnosti a přesnou příčinu úmrtí vyšetřujeme," řekla mluvčí. S ohledem na rodinu nebude policie podle ní k případu podávat žádné další informace.
 

Policisté začali muže hledat okamžitě po přijetí oznámení o jeho zmizení. Vyhlásili po něm celostátní pátrání. Informaci o pátrání předali všem policejním hlídkám a strážníkům městské policie.
 

"Pátrali jsme v okolí jeho bydliště a dalších třebíčských ulicích, prověřili zdravotnická zařízení, autobusová a vlaková nádraží, řidiče taxislužby, restaurace a další místa, kde vzniklo podezření, že by se pohřešovaný mohl nacházet. Vše se však minulo účinkem," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
 


Policisté pak vytipovali i lokalitu v blízkosti Třebíče, kde by se senior mohl nacházet. Od sobotního rána spustili pátrací akci, do níž se zapojili policisté pořádkové i dopravní policie, policejní psovodi, strážníci městské policie a profesionální i dobrovolní hasiči. Prohledávali především lokalitu okolo Borovinského rybníka a bývalé továrny, kam muž často chodil na procházky.
 

vrl tn.cz / Mediafax