Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2010

PÁTRÁNÍ: Zloděj v Praze okradl seniorku a vybral jí platební kartu

Policisté z pražských Vršovic pátrají po zloději, který v pátek 13. srpna okradl šestasedmdesátiletou důchodkyni o peněženku. Než stihla zablokovat kartu, pachatel vybral u třech bankomatů deset tisíc korun, informovala v pátek agenturu Mediafax pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Zatím neznámý zloděj oslovil seniorku u vstupních dveří do domu ve Vršovicích kolem půl deváté ráno. "Tvrdil, že sem jde navštívit svoji přítelkyni. Oba společně nastoupili do výtahu a vyjeli do třetího patra, kde dotyčný vystoupil a paní pokračovala dále," řekla mluvčí s tím, že paní teprve doma zjistila, že ji chybí peněženka s tisícikorunou a platební kartou.

 

Než ale okradená stačila kartu zablokovat, zloděj vybral u bankomatů v ulicích U Plynárny a Boleslavova v Praze 10 deset tisíc korun. "Dalších pět pokusů o výběr hotovosti už mu ale naštěstí nevyšel," dodala Miklíková.

 

 

Policisté po muži, kterého zachytily kamery bankomatů, pátrají a v případě dopadení a odsouzení mu za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky odnětí svobody.

 

Jakékoliv informace o pachateli policisté přijmou na tísňové lince 158.

tn.cz / Mediafax
Reklama