Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 6. 2012
roky plné hrůzy

Pět let týral a znásilňoval svou ženu. Vyhrožoval, že ji zabije

Jednačtyřicetiletý muž z Jindřichohradecka pět let týral a znásilňoval svoji manželku. Opakovaně jí také vyhrožoval, že ji zabije. Hrozí mu za to osm let vězení.

Muž (41) svou ženu mučil a znásilňoval od roku 2007 do června letošního roku. Dopustil se hned čtyř trestných činů. Kvůli špatné finanční situaci jí opakovaně ponižoval před příbuznými tím, že jí vulgárně nadával, podezíral jí z nevěry a zakazoval jí opouštět byt.
 

"Jednání tohoto muže mělo vzrůstající intenzitu. Dále svou manželku od června 2011 až do letošního 19.dubna, kdy se odstěhovala ke své matce do obce na Jindřichohradecku, přes její slovní a fyzický odpor donutil násilím nejméně ve 20 případech k pohlavnímu styku, čímž se dopustil přečinu znásilnění," řekla policejní mluvčí Hana Millerová.
 

19. dubna přijel pro manželku do místa bydliště její matky, kde jí násilím naložil do auta a odvezl do jejich bytu. Tam jí bránil v odchodu. Když žena odešla opět k matce, znovu ji 17. června násilím odvlekl a přinutil nastoupit do auta.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Dívka váží v 16 letech 10 kilogramů, matka ji skoro utýrala k smrti

 

"Vezl ženu k přehradní nádrži Orlík, při cestě jí vyhrožoval, že pokud se k němu nevrátí, tak sebe i jí zabije, což umocňoval tím, že vozidlo riskantně řídil, najížděl proti stromům, opakovaně vyhrožoval, že nabourá do protijedoucího nákladního vozu nebo sjede s ženou do vodní nádrže, kde se utopí,“ řekla Millerová.
 

V průběhu cesty potom zastavil u rybníka u Kardašovy Řečice, kde ženě hrozil utopením, pokud se k němu nevrátí. Aby ukázal, že své výhružky myslí vážně, vytáhl na ni nůž. Tím se muž dopustil omezování osobní svobody a zločinu vydírání.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Zuzana: Doktor Barták mě znásilnil a hrozil vyvražděním mé rodiny

 

Muž nakonec ženu odvezl k její matce. Policisté ho zatkli a soud ho poslal do vazby.
 

Při zadržení muže jindřichohradečtí kriminalisté spolupracovali s operačním střediskem policie v Táboře i Písku. Do akce se zapojili rovněž policisté z dopravní služby v Jindřichově Hradci i kynologové.
 

Když soud násilníkovi obvinění dokáže, hrozí mu až osm let za mřížemi.
 

 

 

cob tn.cz / Mediafax