Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2011 18:36

Policie jde po Pirátovi 2222 Trpišovském! Navrhla ho obžalovat

Podnikatel Aleš Trpišovský, který údajně ohrožoval svou riskantní jízdou řidiče na D1, by měl stanout před soudem. Vyšetřovatelka případu navrhla podat obžalobu pro těžké ublížení na zdraví, informuje server Týden.cz.

"Navrhla jsem podat obžalobu pro těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a pro poškození cizí věci," řekla pro Týden vyšetřovatelka. Jestli půjde Trpišovský k soudu, rozhodne Krajské státní zastupitelství v Praze nejpíš už v říjnu.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Středočeská policie ho bude muset opětovně pozvat k seznámení se spisem, neboť první výzvy nevyužil. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil šéf středočeských vyšetřovatelů Michal Mazánek.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

"Není to jeho povinností, dostavit se k seznámení, ale policie výzvu zopakovat musí," vysvětlil Mazánek.

 

Podnikatel Trpišovský je obviněný za bezdůvodné brzdění na dálnici před ostatními řidiči z trestného činu nebezpečného ohrožování, kterého se měl dopustit v prosinci loňského roku na dálnici D1. Trpišovský v luxusním mercedesu údajně dvakrát zprava předejel jiná vozidla a záměrným prudkým brzděním je donutil téměř zastavit.

 

Při druhém takovém manévru došlo dokonce ke střetu automobilů, ale nikdo z posádky se neporanil. "Já jsem jel, dobrzďoval jsem za vozidlem, které jsem dojížděl, a pán za mnou prostě nezabrzdil," uvedl v televizi Trpišovský, který je stíhaný na svobodě a tvrdí, že je nevinen a všechna obvinění odmítá. Nebezpečnou či agresivní jízdu nepřipouští.

 

V polovině letošního srpna přišel na půl roku o řidičský průkaz, za přestupky v dopravě, mimo jiné i za neplatnou SPZ, kterou svůj mercedes opatřil.

 

Pokud bude Trpišovský odsouzen, hrozí mu až dvanáct let vězení.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

6.10. | 12:23 speedyr
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mě má každý řidič nějakou mouchu. Sám nejezdím zrovna nejpomaleji i když jezdím podle některých v křápu. Ale myslím, že tady se o nějaké osobě zbytečně moc mluví v souvislosti s tím jak jezdí přes 90% národa. Osobně si myslím, že tady nejde o rychlost jakou jedeme, ale o přístup k ostatním na ...
1.10. | 12:11 textkritik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jezdím pravidelně už 5 let po Německu, nikdy sem tam ani nic podobného neviděl. U nás hned za čárou podobný chlap mě vybrzdil a začal couvat . Bylo to KIA Sorento tmavo zelené a spz : 3E7......bil byl podobný na Slavíka z NIKY Chrudim.
1.10. | 12:10 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Naprosto jasné veřejné ohrožení.Modré straky to v klidu nechají ututlat nebo mu zarazí na dva dny vycházky.
1.10. | 11:04 icelizard
0
Náhlasit nevhodný komentář
No takovejmhle blbcum by měli bez diskuzí sebrat doživotně řidičák a byl by od nich klid. Bohužel se nechaj lidi od těhle blbců vyprovokovat. Když na dálnici předjíždím tak na to taky šlápnu abych v levo nerávil moc času, ale jak se přiřítí takovejhle pablb tak to jdu na brzdy a předjiždim jak ...
1.10. | 08:47 Rudolf Stepan
0
Náhlasit nevhodný komentář
V CR je sladky ten splecht "hrozi mu"...to je jako bu bu bu...proc by mu a jinym hrozilo neco, kdyz ma penize...v tomhle rozvojovym state je za prachy vsechno...tak jaky hrozi mu.
30.9. | 19:41 dawe73
0
Náhlasit nevhodný komentář
posero: hele, nestojím o žádnej flame. Už před tím jsem napsal, že mi nevadí, že někdo jede pomalu nebo předjíždí pomalu, taky jsem jezdil křápem, co prostě víc nejel. Ale VŽDYCKY jsem po předjíždění uhnul a vrátil se do pravého pruhu. VŽDYCKY jsem věděl, co se okolo mě děje a zrcátka jsem uměl ...
30.9. | 17:50 dawe73
0
Náhlasit nevhodný komentář
posero: možná jsem psychopat, ale SLUŠNÝ :)
30.9. | 17:48 dawe73
0
Náhlasit nevhodný komentář
seki: mě ani tak nesere vidlák ploužící se trapnou rychlostí. Chápu, že jsou lidi, kteří se bojí a nebo mají nějaký důvod jet či předjíždět nižší rychlostí. Ne každý má pod kapotou 300 koní. To mě nechává klidným. Se®ou mě kret€ni, kteří i potom, co dokončí předjíždění, bezdůvodně zůstávají a ...
30.9. | 17:17 saman47
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ten xindl ještě nesedí???
30.9. | 17:17 troubelinek
0
Náhlasit nevhodný komentář
mac32 plne souhlasim ziji v nemecku a jezdim 40 000 km rocne. V cechach se jezdi spatne.