Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2011 18:36

Policie jde po Pirátovi 2222 Trpišovském! Navrhla ho obžalovat

Podnikatel Aleš Trpišovský, který údajně ohrožoval svou riskantní jízdou řidiče na D1, by měl stanout před soudem. Vyšetřovatelka případu navrhla podat obžalobu pro těžké ublížení na zdraví, informuje server Týden.cz.

"Navrhla jsem podat obžalobu pro těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a pro poškození cizí věci," řekla pro Týden vyšetřovatelka. Jestli půjde Trpišovský k soudu, rozhodne Krajské státní zastupitelství v Praze nejpíš už v říjnu.


Podívejte se na reportáž TV Nova

 

Středočeská policie ho bude muset opětovně pozvat k seznámení se spisem, neboť první výzvy nevyužil. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil šéf středočeských vyšetřovatelů Michal Mazánek.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

"Není to jeho povinností, dostavit se k seznámení, ale policie výzvu zopakovat musí," vysvětlil Mazánek.

 

Podnikatel Trpišovský je obviněný za bezdůvodné brzdění na dálnici před ostatními řidiči z trestného činu nebezpečného ohrožování, kterého se měl dopustit v prosinci loňského roku na dálnici D1. Trpišovský v luxusním mercedesu údajně dvakrát zprava předejel jiná vozidla a záměrným prudkým brzděním je donutil téměř zastavit.

 

Při druhém takovém manévru došlo dokonce ke střetu automobilů, ale nikdo z posádky se neporanil. "Já jsem jel, dobrzďoval jsem za vozidlem, které jsem dojížděl, a pán za mnou prostě nezabrzdil," uvedl v televizi Trpišovský, který je stíhaný na svobodě a tvrdí, že je nevinen a všechna obvinění odmítá. Nebezpečnou či agresivní jízdu nepřipouští.

 

V polovině letošního srpna přišel na půl roku o řidičský průkaz, za přestupky v dopravě, mimo jiné i za neplatnou SPZ, kterou svůj mercedes opatřil.

 

Pokud bude Trpišovský odsouzen, hrozí mu až dvanáct let vězení.

tn.cz / Mediafax