Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2014
vražda ze žárlivosti

"Podřízl ho jako kuře," prohlásil soudce a potvrdil vrahovi 15 let

Nepoužívat
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Miroslav Michal, který loni v karlovarské bowlingové herně před očima ostatních hostů podřízl svého soka v lásce, stráví 15 let v nepřísnějším typu věznice. Pražský vrchní soud dnes zamítl jeho odvolání. Předseda senátu Martin Zelenka zdůraznil, že útok byl velice zákeřný.

"Věděl, kdy a jak zaútočí. Počkal si, až bude poškozený sedět u stolu sám a napadl ho tak zákeřně, že ho - laicky řečeno - podřízl jako kuře," uvedl soudce.
 

Incident se stal loni v červenci v podniku, kde se Michal náhodou potkal s o osm let mladším mužem, kterého vinil z rozpadu vztahu. Vrhl se na něj ve chvíli, kdy k němu sok seděl zády a nemohl se bránit. Chytil ho za bradu a prořízl hrdlo. Když zraněný muž spadl na zem, znovu ho řízl do krku a pořezal ho i na rukou.

 

Napadený muž na místě vykrvácel. Podle soudních znalců by neměl šanci přežít, ani kdyby mu lékaři poskytli okamžitou pomoc.
 

Michal u plzeňského krajského soudu vypověděl, že nechtěl vraždit, sokovi prý chtěl ze msty "jen" ublížit. Před útokem vypil pět piv a kouřil marihuanu. Vadilo mu, že jeho partnerka, se kterou má malého syna, s tímto mužem v minulosti navázala vztah. I když se po čase zase vrátila k Michalovi, nevydrželi spolu a žena se odstěhovala k matce.

tn.cz / ČTK / gar
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama