Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2012

Podvodník okradl stařenku o dvacet tisíc. Vydával se za jejího vnuka

Podvodníci v Jihlavě obrali o peníze sedmaosmdesátiletou seniorku. Jeden z nich se po telefonu vydával za jejího vnuka.

Na přílišnou důvěru doplatila sedmaosmdesátiletá žena z Jihlavy. Ta totiž předala podvodníkům dvacet tisíc korun ze svých úspor. "Ve čtvrtek odpoledne jí zatelefonoval muž, který se představil jako její vnuk a řekl jí, že potřebuje půjčit šedesát tisíc korun," uvedla v pátek jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová Kroutilová.
 

Seniorka u sebe tolik peněz neměla a tak muži slíbila půjčit jen dvacet tisíc. Podvodník použil otřepaný trik, když ženě vzkázal, že pro peníze pošle svoji kamarádku. A ta si také pro peníze přišla. "Následně poškozená zjistila, že její skutečný vnuk o finanční půjčce nic neví a že se tudíž stala obětí podvodníků. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvod," doplnila Kroutilová.
 

ČTĚTE TAKÉ:
HYENY! Seniora okradli podomní prodejci o 150 tisíc korun

 

Policisté nyní pátrají po ženě, která peníze převzala. "Šlo o ženu přibližně 165 centimetrů vysokou, korpulentnější postavy. Má tmavší barvu pleti a výrazné tmavé obočí i hnědé oči," uvedla policejní mluvčí. Vlasy měla žena uhlazené sčesané dozadu a na sobě měla oblečenou modrou bundu.

cob tn.cz / Mediafax
Reklama