Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 12. 2014
"Zpestření" Silvestra

Pokažený konec roku! V Jablonci vzplál panelák, 12 evakuovaných

Zdroj: facebook.com

V Jablonci nad Nisou vyjížděli dnes hasiči k požáru bytu v panelovém domě. Oheň byt zcela zničil a vyhnal i obyvatele sousedních bytů. Při evakuaci dvou nájemníků museli pomoci hasiči.

Obyvatelé sousedních bytů se později mohli vrátit domů. Rodině se čtyřmi dětmi, které byt vyhořel, zajistila jablonecká radnice náhradní ubytování. řekla mluvčí magistrátu Markéta Hozová.


Požár bytu byl na operační středisko hasičů ohlášen dnes ve 13:19, na místo vyjely čtyři jednotky i s výškovou technikou. Hořelo ve druhém podlaží čtyřpodlažního panelového domu. "Oheň vypukl v obývacím pokoji, majitel se pokoušel nejprve sám požár uhasit, zjistil ale, že je to nad jeho síly a i s dětmi z bytu utekl," řekla Štrauchová.


Ještě před příjezdem hasičů uteklo před požárem z domu deset lidí, dvěma museli hasiči pomoci. "Jednu osobu jsme vyváděli s pomocí dýchacího přístroje, druhá musela po automobilovém žebříku," řekla mluvčí. Prostor byl podle ní silně zakouřený, osm lidí, z toho čtyři děti, se nadýchali kouře a byli převezeni k ošetření do nemocnice. "Nejde ale o nic vážného," uvedla Štrauchová.


Zařízení obývacího pokoje oheň zcela zničil. Škody hasiči odhadli na půl milionu korun, uchráněny byly hodnoty za dva miliony. "Příčinou požáru byla podle prvních zjištění zřejmě závada na elektroinstalaci, přesnější informace budeme mít ve čtvrtek," dodala Štrauchová.


Obyvatelé sousedních bytů se podle ní mohli vrátit domů, vyhořelý byt je ale neobyvatelný a poškozený je i byt pod ním. "Ten je ale naštěstí prázdný," dodala.


Požár paneláku v Jablonci nad Nisou
Zdroj: Jablečné město


Postižené rodině poskytla náhradní bydlení radnice. "Po nutnou dobu budou bydlet na krizové ubytovně," řekla Hozová. Město podle ní zajistilo rodině i jídlo a ve spolupráci s Českým červeným křížem také oblečení.


Každopádně se nepotvrdily "zaručené" informace uživatelů facebooku z Jablonce, kteří tvrdili, že za ohněm je buď neopatrná manipulace romských dětí s pyrotechnikou nebo výbuch skryté varny pervitinu.

tn.cz / ČTK