Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2010 18:04

Policie dopadla muže, který v Praze opakovaně přepadával pumpy

Sériového lupiče, který s použitím nože několik týdnů v noci přepadával čerpací stanice v Praze 8 a 9, dopadli v sobotu v noci pražští kriminalisté při poslední loupeži.

Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

"Muž se zaměřoval na provozovny, kde obsluhovaly ženy, které pod pohrůžkou použití nože nutil k vydání finanční hotovosti," uvedla mluvčí s tím, že na nejméně dvě benzínky se pachatel vrátil opakovaně. Poznávacím znamením bylo, že maskován kšiltovkou a šátkem přes obličej loupil vždy mezi 23. hodinou a jednou hodinou ráno.

 

Podívejte se na reportáž o zatčení pachatele:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Opilý muž přepadl pumpu, zadržela ho projíždějící hlídka policie

Lupiči přepadli benzinku v Mohelnici

 

"Stejný scénář měla i sobotní loupež, kdy násilník krátce před jednou hodinou ranní zamířil na benzínovou čerpací stanici v Ústecké ulici. Místo kořisti zde však na ozbrojeného pachatele čekalo nemilé překvapení v podobě kriminalistů," popsala Zoulová. Právě tuto benzínku lupič v průběhu své série přepadl.

 

Osmačtyřicetiletý muž, který nebyl za násilnou trestnou činnost dosud trestán, se v průběhu výslechu doznal i k ostatním loupežím, čerpací stanice přepadával od června tohoto roku. Podle kriminalistů má násilník na svědomí nejméně sedm loupeží, přičemž si přišel na téměř 90 tisíc korun. Vyšetřovatel muže obvinil z trestného činu loupeže a umístil jej do policejní cely s návrhem na uvalení vazby. V případě odsouzení mu hrozí až 10 let vězení.

 

Další lupiči jsou stále na svobodě

 

Další sérii čtyř loupežných přepadení benzínek, které mají mít na svědomí dva ozbrojení muži, se kriminalistům dosud objasnit nepodařilo. Prvního přepadení se dopustili 14. června na benzinové stanici v ulici Radlická v Praze 5, druhého o týden později v ulici Poděbradská v Praze 9. Po dalším týdnu si vybrali benzínku v Karlovarské ulici v Praze 6 a poslední přepadení, které jim kriminalisté připisují, měli spáchat 12. srpna u křižovatky ulic Československého exilu – Modřanská v Praze 4.

 

Lupiči zaútočili vždy v brzkých ranních hodinách, a pokaždé si počínali značně agresivně. "Obsluhu vždy spoutali a z pokladen sebrali veškerou finanční hotovost. Minimálně ve dvou případech se domáhali vydání finanční hotovosti pod pohrůžkou zbraně," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan. Pachatelé jsou ve věku 25 - 30 let, mluví česky a při loupežích se maskují černými kuklami.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax