Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Publikováno 2. 3. 2012

Policie dopadla padělatelskou skupinu. Jejich peníze ale kolují mezi námi

Zdroj: TV Nova

Velký padělatelský případ teď mají na stole olomoučtí policisté. Zadrželi už i čtveřici lidí, kteří se na padělaných penězích snažili zbohatnout. Ovšem padělky ještě pořád kolují mezi lidmi.

Přímo v bytě, který si tři mladíci a jedna dívka pronajali, bylo objeveno přes dvě stovky falešných bankovek v nominální hodnotě tisíc korun a několik rozpracovaných dvousetkorunových padělků.
 

Zajištěné bankovky byly přitom velmi zdařilé. Dokonce prý věrně napodobovaly některé ochranné prvky, jako je proužek nebo iridiscentní pás. Hotové padělky pak mladíci ještě schválně upravovali, aby budily dojem běžného opotřebení.
 

Policisté zatím nezjistili, kolik padělků skupina vyrobila. Vzhledem k tomu, že jde o skutečně dobré padělky, jsou většinou zachyceny až při podrobnějších kontrolách v bankách a stále se tak objevují nové.

ČTĚTE TAKÉ:
Na dluh si chtěl vydělat falšováním bankovek, tiskl je na kopírce

 

Třem mladíkům hrozí až osmileté a sedmnáctileté dívce čtyřleté vězení. Sami policisté přitom hovoří o velmi neobvyklém případu. "Výjimečný byl v tom, že jsme zadokumentovali a následně zajistili 207 kusů bankovek. Jeden z těch pachatelů byl již soudně trestán,“ uvedl náměstek ředitele Krajského ředitelství PČR Olomouc Karel Kadlec.

tn.cz / gar