Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 2.11. 2012 21:34
Policejní pátrání

Policie hledá hotelového fantoma. Ubytuje se, nezaplatí a vždy uteče

Zdroj: TV Nova

V hotelích a penzionech v Česku řádí už od dubna hotelový fantom. Vždy se ubytuje, ale nikdy nezaplatí. Občas se nechá i zadarmo nakrmit a někdy něco ukradne.

Zajímavé je, že muž se nijak nemaskuje a k podvodům používá i svůj vlastní a pravý občanský průkaz. Policisté tak dobře vědí, o koho jde. Fantómem hotelů je dvaapadesátiletý Karel Mejstřík z Mostu.
 

V hotelích začal zdarma přespávat letos v dubnu. Policisté zatím odhalili pět případů, kdy se muž v hotelu ubytoval, přespal a pak se vypařil. Stalo se tak v Praze, Jičíně, Vysokém Mýtě a v Litomyšli.
 

V jednom z případů si dokonce vypůjčil hotelový netbook a utekl i s ním. Jinde zase k účtu za hotelový pokoj přidal i nezaplacený účet za jídlo. Například ve Vysokém Mýtě přepsal dva dny, než z hotelu zmizel.
 

 

Personálu hotelu nejprve tvrdil, že je řidičem kamionu a že ve Vysokém Mýtu vykládá zboží, aby pak s kamionem odjel do Turecka. Recepčním namluvil, že nemá peníze na účtu, ale že ubytování a stravu za něj uhradí zaměstnavatel.Po dvou dnech ale z hotelu zmizel bez zaplacení. Měl ovšem tolik slušnosti, že alespoň vrátil hotelové klíče do poštovní schránky.
 

Policisté už mu na jeho trvalou adresu v Mostě zaslali obsílky s výzvou k předvolání. Muž se ale neozval. Proto ho teď policie zařadila mezi celostátně hledané osoby.

tn.cz / gar