Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2012 15:24

Policie zpřísnila Janouškovi obvinění. Ten se sražené ženě omluvil

Roman Janoušek
Zdroj: TN.cz
Obviněný lobbista Roman Janoušek - nyní čelí obvinění ze závažnějšího trestného činu než je ublížení na zdraví z nedbalosti

Pražská policie vysvětlila, proč lobbistu Romana Janouška neobvinila z neposkytnutí pomoci poté, co v pátek autem srazil ženu a z místa ujel. A to vysvětlení se zřejmě nebude Romanu Janouškovi líbit – je totiž obviněn z úmyslného útoku.

Policisté překvalifikovali nehodu pražského lobbisty Romana Janouška na úmyslný trestný čin. Roman Janoušek tak čelí závažnějšímu obvinění z úmyslného trestného činu ublížení na zdraví. Původně byl policií obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
 

Roman Janeček si navíc sáhl do svědomí a sražené ženě se prostřednictvím svých právníků omluvil. "Prostřednictvím právníků mi byl tlumočen vzkaz, že to pana Janouška velice mrzí a omlouvá se. Je zároveň připraven poskytnout satisfakci. Pan Janoušek se prý cítil ve stresu, uznává ale, že jeho čin je téměř neomluvitelný. Já to oceňuji a považuji za slušnost. Takto to budu přes příbuzné tlumočit," řekl serveru iDnes Josef Lžičař.
 

Možné je ovšem i to, že se Janoušek svou omluvou už připravuje na soudní přelíčení. Hrozí mu větší trest, protože policisté jeho činy překvalifikovali. 
 

"Dalším prošetřováním byly v případu zjištěny skutečnosti odůvodňující překvalifikování věci a zahájení tak trestního stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že toto prošetřování způsobilo i to, že nebylo Janouškovi sděleno obvinění ihned.
 

Policisté Janouška neobvinili z trestného činu neposkytnutí první pomoci, protože se tento čin podle slov policie vylučuje s úmyslným ublížením na zdraví.

ČTĚTE TAKÉ:
Lobbista Janoušek si osobně převzal obvinění ze dvou trestných činů

 

V souvislosti s případem lobbisty Janouška svolal na úterní dopoledne policejní prezident Petr Lessy tiskovou konferenci, na které veřejnost seznámí s výsledky prověrky postupu policistů při vyšetřování tohoto případu.
 

Roman Janoušek způsobil v pátek pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, při které navíc srazil ženu a ujel. Policisté ho však zakrátko i s pomocí svědků dopadli.

PSALI JSME:
Nazdar, Mazánku. Jak si Bém s Janouškem dělili vliv v Praze

 

Kromě toho nyní jméno Romana Janouška plní média v souvislosti se zveřejněnými odposlechy jeho telefonních hovorů s pražským primátorem Pavlem Bémem. Ukazují, že lobbista primátora a dění v Praze de facto ovládal a řídil.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.3. | 14:19 Pavel Gabriel
5
Velký Onane, ukájíš se tady každý den od rána do noci především ty,hňupe. Ty ...
26.3. | 14:24 Jiří Klušák
-4
osecky .... to má přímou úměru s chapadly Janouška. U tohoto případu je totiž ...
27.3. | 04:45 kammil1203
0
Podle mne se tento darebák Janoušek pokoušel tu nebohou ženu svým autem zranit, jelikož na ní úmyslně najel. Kvalifikoval bych to jako pokus o zabití. Tu omluvu poradili tomu darebákovi zkorumpování advokátí z prostředí ODS. Langer nemá atestaci na trestně právní obor, jinak by ho mohl zastupovat. ...
26.3. | 19:54 novus
0
Tady je videt ze v tehle zemi se nevyplaci byt slusnym clovekem..
26.3. | 18:37 Pavel Mašek
1
remcal...... v jisté situaci je bohatství opravdu mocným nástrojem. Tady může dojít k opačnému efektu. To je vysoká politická hra a Janoušek toho jistě ví hodně. Myslím, že policejní ochranu by neměla mít jen postižená žena, ale Janoušek. I když policejní..... Spíše soukromou a hodně kvalitní.
26.3. | 18:06 hanule80
0
No tak hlavně že se pan Roman Janeček omluvil a možná by to mohl udělat i pan Roman Janoušek pak by to možná byla opravdu aspon slušnost
26.3. | 17:29 remcal
1
Gollia, domnívám se, že k hodu přes palubu teprve dojde. Dá se totiž předpokládat masivní masáž poškozené a svědků. Ti za tučné odškodné, nebo pod tlakem výhrůžek stáhnou žalobu a pak se teprve bude házet přes palubu. A zaplavou si ti, kteří chtějí Janouška dostat do lochu. Někteří z nich si možná ...
26.3. | 16:20 novus
0
Typicke je ze Janouska mafiana nechaj behat po svobode..A ridic autobusu co primaloval mafianum ruzky na plakatech ma dnes nastoupit do lapaku..Tomu se rika "Demokracie" jak cyp..
26.3. | 16:09 Pavel Mašek
1
Janouška hodili přes palubu.
26.3. | 15:43 Jiří Klušák
-2
osecky ... tak toto do stracena určitě ne. Ale v tomto případě bych já požadoval vše v těch nejvyšších sazbách. Janoušek je chytrý, vzdělaný, řídil půl Prahy, takže přesně ví, jak se měl zachovat. To znamená, pokud je tam rozmezí 5 - 10 let, tak jemu dát 15. Protože beztak bude mít fešný kriminál. ...
26.3. | 15:32 Milan Brejcha
2
Nikde jsem se nedočetl a nebo mi to uniklo, byl mu zadržen ŘP a nebo né ???
26.3. | 15:05 osecky
1
jiklik_007 no právě. Já vidím jak se to opět vytratí do ztracena. Nebo když už. Tak dostane podmínku a na půl roku bez řidičáku. Opět to bude výsměch. Co naděláme. Můžem si o tom jen psát,nadávat a stejně se nic nezmění.