Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2012 15:24

Policie zpřísnila Janouškovi obvinění. Ten se sražené ženě omluvil

Roman Janoušek
Zdroj: TN.cz
Obviněný lobbista Roman Janoušek - nyní čelí obvinění ze závažnějšího trestného činu než je ublížení na zdraví z nedbalosti

Pražská policie vysvětlila, proč lobbistu Romana Janouška neobvinila z neposkytnutí pomoci poté, co v pátek autem srazil ženu a z místa ujel. A to vysvětlení se zřejmě nebude Romanu Janouškovi líbit – je totiž obviněn z úmyslného útoku.

Policisté překvalifikovali nehodu pražského lobbisty Romana Janouška na úmyslný trestný čin. Roman Janoušek tak čelí závažnějšímu obvinění z úmyslného trestného činu ublížení na zdraví. Původně byl policií obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
 

Roman Janeček si navíc sáhl do svědomí a sražené ženě se prostřednictvím svých právníků omluvil. "Prostřednictvím právníků mi byl tlumočen vzkaz, že to pana Janouška velice mrzí a omlouvá se. Je zároveň připraven poskytnout satisfakci. Pan Janoušek se prý cítil ve stresu, uznává ale, že jeho čin je téměř neomluvitelný. Já to oceňuji a považuji za slušnost. Takto to budu přes příbuzné tlumočit," řekl serveru iDnes Josef Lžičař.
 

Možné je ovšem i to, že se Janoušek svou omluvou už připravuje na soudní přelíčení. Hrozí mu větší trest, protože policisté jeho činy překvalifikovali. 
 

"Dalším prošetřováním byly v případu zjištěny skutečnosti odůvodňující překvalifikování věci a zahájení tak trestního stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že toto prošetřování způsobilo i to, že nebylo Janouškovi sděleno obvinění ihned.
 

Policisté Janouška neobvinili z trestného činu neposkytnutí první pomoci, protože se tento čin podle slov policie vylučuje s úmyslným ublížením na zdraví.

ČTĚTE TAKÉ:
Lobbista Janoušek si osobně převzal obvinění ze dvou trestných činů

 

V souvislosti s případem lobbisty Janouška svolal na úterní dopoledne policejní prezident Petr Lessy tiskovou konferenci, na které veřejnost seznámí s výsledky prověrky postupu policistů při vyšetřování tohoto případu.
 

Roman Janoušek způsobil v pátek pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, při které navíc srazil ženu a ujel. Policisté ho však zakrátko i s pomocí svědků dopadli.

PSALI JSME:
Nazdar, Mazánku. Jak si Bém s Janouškem dělili vliv v Praze

 

Kromě toho nyní jméno Romana Janouška plní média v souvislosti se zveřejněnými odposlechy jeho telefonních hovorů s pražským primátorem Pavlem Bémem. Ukazují, že lobbista primátora a dění v Praze de facto ovládal a řídil.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.3. | 14:19 Pavel Gabriel
5
Velký Onane, ukájíš se tady každý den od rána do noci především ty,hňupe. Ty ...
26.3. | 14:24 Jiří Klušák
-4
osecky .... to má přímou úměru s chapadly Janouška. U tohoto případu je totiž ...
27.3. | 04:45 kammil1203
0
Náhlasit nevhodný komentář
Podle mne se tento darebák Janoušek pokoušel tu nebohou ženu svým autem zranit, jelikož na ní úmyslně najel. Kvalifikoval bych to jako pokus o zabití. Tu omluvu poradili tomu darebákovi zkorumpování advokátí z prostředí ODS. Langer nemá atestaci na trestně právní obor, jinak by ho mohl zastupovat. ...
26.3. | 19:54 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je videt ze v tehle zemi se nevyplaci byt slusnym clovekem..
26.3. | 18:37 Pavel Mašek
1
Náhlasit nevhodný komentář
remcal...... v jisté situaci je bohatství opravdu mocným nástrojem. Tady může dojít k opačnému efektu. To je vysoká politická hra a Janoušek toho jistě ví hodně. Myslím, že policejní ochranu by neměla mít jen postižená žena, ale Janoušek. I když policejní..... Spíše soukromou a hodně kvalitní.
26.3. | 18:06 hanule80
0
Náhlasit nevhodný komentář
No tak hlavně že se pan Roman Janeček omluvil a možná by to mohl udělat i pan Roman Janoušek pak by to možná byla opravdu aspon slušnost
26.3. | 17:29 remcal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Gollia, domnívám se, že k hodu přes palubu teprve dojde. Dá se totiž předpokládat masivní masáž poškozené a svědků. Ti za tučné odškodné, nebo pod tlakem výhrůžek stáhnou žalobu a pak se teprve bude házet přes palubu. A zaplavou si ti, kteří chtějí Janouška dostat do lochu. Někteří z nich si možná ...
26.3. | 16:20 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Typicke je ze Janouska mafiana nechaj behat po svobode..A ridic autobusu co primaloval mafianum ruzky na plakatech ma dnes nastoupit do lapaku..Tomu se rika "Demokracie" jak cyp..
26.3. | 16:09 Pavel Mašek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Janouška hodili přes palubu.
26.3. | 15:43 Jiří Klušák
-2
Náhlasit nevhodný komentář
osecky ... tak toto do stracena určitě ne. Ale v tomto případě bych já požadoval vše v těch nejvyšších sazbách. Janoušek je chytrý, vzdělaný, řídil půl Prahy, takže přesně ví, jak se měl zachovat. To znamená, pokud je tam rozmezí 5 - 10 let, tak jemu dát 15. Protože beztak bude mít fešný kriminál. ...
26.3. | 15:32 Milan Brejcha
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nikde jsem se nedočetl a nebo mi to uniklo, byl mu zadržen ŘP a nebo né ???
26.3. | 15:05 osecky
1
Náhlasit nevhodný komentář
jiklik_007 no právě. Já vidím jak se to opět vytratí do ztracena. Nebo když už. Tak dostane podmínku a na půl roku bez řidičáku. Opět to bude výsměch. Co naděláme. Můžem si o tom jen psát,nadávat a stejně se nic nezmění.