Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2013
měl je vykázat

Policie: Za smrt dívek při rallye v Lopeníku může jejich kamarád!

Tragická nehoda na rallye v Lopeníku - 3
Zdroj: oficiální zdroj
Takhle blízko vzal traťový komisař své kamarádky k krati rallye.

Za smrt čtyř dívek při loňské rallye v Lopeníku na Uherskohradišťku obvinili kriminalisté dvaadvacetiletého traťového komisaře, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Dívky zahynuly při havárii jednoho závodního vozu. Mladík, kterému hrozí za usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví až šestileté vězení, je pustil k trati. Byl to jejich kamarád, který chtěl, aby měly dívky dobrý výhled na trať.
 

"Podle trestního zákoníku šlo zřejmě o nedbalost mladého traťového komisaře. I když do jisté míry udělaly chybu i divačky, že porušily předpisy a šly blíže k trati.


Pokud by je však komisař včas vykázal do bezpečné zóny, tak jak mu to nakazují národní sportovní řády, k fatální nehodě dojít nemuselo," uvedla mluvčí.
 

Vyšetřovatelé připustili, že nehoda vznikla jezdeckou chybou řidiče a podepsal se na ní i silný poryv bočního větru. Jízda jezdce se ale nijak zásadně neodlišovala od ostatních soutěžících.
 


Závod byl navíc řádně schválený a konal se na uzavřené trati s tím, že o bezpečnost v okolí se postará pořadatel. Ten také musí podle policie zajistit, že v nebezpečné blízkosti nebudou žádní diváci.


 

ČTĚTE TAKÉ:

PIRÁTI SILNIC: Kdo nejčastěji umírá na českých silnicích?

 

vrl tn.cz / ČTK