Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2013
doma nechala holčičku

Policie zadržela ženu, která do Čech pašovala pervitin. Balíček se jí v těle protrhl

policista s pervitinem
Zdroj: Mediafax
Pervitin (ilustrační foto)

Policie zadržela ženu (34), která zřejmě ze Španělska pašovala do Česka ve svém těle pervitin. Ve středu zkolabovala v pražské Revoluční ulici, když se jeden z balíčků z drogou v jejím těle protrhl.

Pražští kriminalisté požádají o spolupráci španělskou policii, protože žena u sebe měla cestovní pas čtyřleté holčičky, která zůstala ve Španělsku. Na policejním webu o tom informovala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Žena je podezřelá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jí hrozí až desetileté vězení. Vyšetřovatel navrhl její vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.


V ženině těle nalezl zdravotnický personál, který ji dostal do péče, celkem sedm válečků s bílou krystalickou látkou. V jejím příručním zavazadle byl další váleček této látky o hmotnosti skoro 200 gramů, uvedla Rösslerová. Zdravotníci proto informovali policii, která předběžným testem zjistila, že se jedná o pervitin.
 


Žena byla zpočátku v bezvědomí a nebyla schopná komunikovat. "Když se po několika hodinách zdravotní stav cizinky zlepšil, lékařům krátce sdělila, že si drogy opatřila ve Španělsku od neznámého muže, a pak přicestovala letadlem do Prahy, kde měla další neznámé osobě zásilku předat," popsala mluvčí. Policie ženu zadržela ve čtvrtek po propuštění z nemocnice.
 

tn.cz / ČTK / anš